Zajimavé články od odborníku na zajímavá témata jako porod, těhotenství, sex a vztahy a spoustu další. Přinášíme Vám také příběhy našich čtenářek.

Jsem těhotná, děťátko je na cestě

Jsem těhotná, děťátko je na cestě

Když jsem otěhotněla, bylo to pro nás s manželem velice milé překvapení, děťátko jsme si přáli, ale nechávali jsme všemu volný průběh. Moc jsme se oba na miminko těšili, na druhou stranu jsme neskrývali obavy z rodičovství. Je to přeci jen velká zodpovědnost. Když nám paní doktorka řekla, že čekáme chlapečka, manžel byl v sedmém nebi, asi každý muž si přeje mít syna. celý článek »

Tvrdá realita, narození mého synka

Tvrdá realita, narození mého synka

Nemohla jsem se dočkat svého synka, až vykoukne na svět. V těhotenství jsem se ráda koukala na filmy o dětech, četla knížky a časopisy pro maminky. Sledovala jsem maminky s kočáry a poletující děti na hřištích. celý článek »

Dá se láska přepočítat na peníze? A starosti? A radost? A jak k tomu všemu přijdou děti?

Dá se láska přepočítat na peníze? A starosti? A radost? A jak k tomu všemu přijdou děti?

Já snad špatně slyšela... On přinese jednou za měsíc nákup a chce přispět??? Ano, dohoda zní i nadále, že nejsme partneři, ale já po něm přece nechci peníze za pečivo, salámy, sýry a další potraviny, ze kterých dělám snídani nebo večeři! Zatmí se mi před očima... On, který má dost peněz a nemusí přemýšlet nad tím, co v obchodě koupit, po mně chce zaplatit část nákupu? celý článek »

Narození mého syna

Narození mého syna

Jako, každý nastávající rodič, jsem se těšila na své první dítě. Měla jsem vše pečlivě připravené, nažehlené a nakoupené. Přemýšlela jsem jak asi bude vypadat? Bude mít ďolíčky ve tváři po tatínkovi? Nebo snad modrá očka po mamince? celý článek »

Kolik stojí dětská rovnátka?

Kolik stojí dětská rovnátka?

Byla vašemu dítěti indikována ortodontická léčba, nebo očekáváte, že se tomu tak v budoucnu stane? Jak nákladná tato péče je a jak vysoká je spoluúčast rodičů? celý článek »

Táta na mateřské

Táta na mateřské

Možná ze svého okolí znáte nějakého tatínka, který je místo své partnerky na rodičovské dovolené, nebo se o tuto rodičovskou povinnost podělili a vystřídali se. Znáte však nějakého tatínka na mateřské dovolené? V celé republice jich za rok 2013 bylo hlášeno pouze 520. celý článek »

Vývoj řeči krok za krokem

Vývoj řeči krok za krokem

Vývoj řeči je individuální, závisí na mnoha faktorech – osobnosti i inteligenci dítěte, podnětnosti prostředí, ale také na prožívaném stresu nebo dalších okolnostech. Existují však případy, kdy lze jednoznačně říci, že by měl dítě logoped alespoň vyšetřit. celý článek »

Slaďování osobního a pracovního života

Slaďování osobního a pracovního života

Každý, kdo řešil otázku návratu do práce po mateřské nebo rodičovské dovolené, stejně jako ten, koho návrat do práce po rodičovské přestávce čeká, si jistě kladl otázku, jak sladit osobní a pracovní život. Provozní dobu školek, pracovní dobu v zaměstnání, ale i další aspekty. Představíme vám možnosti, jak mohou zaměstnavatelé vycházet svým zaměstnancům-rodičům vstříc. celý článek »

Co přinese dětem a rodičům kurz plavání a batolat?

Co přinese dětem a rodičům kurz plavání a batolat?

Plavání kojenců a dětí předškolního věku je v České republice velmi populární. Co může tento kurz přinést dětem i jejich rodičům a na co si případně dát při výběru organizátora kurzu plavání pozor? celý článek »

Jak ušetřit na dětském oblečení a potřebách pro děti

Jak ušetřit na dětském oblečení a potřebách pro děti

Na mateřské, a o to více na rodičovské dovolené přijde každá koruna vhod. Čím déle žije rodina z jednoho příjmu ekonomicky aktivního člena rodiny, většinou otce, tím níže její sociální úroveň klesá. Ačkoli je systém sociálních dávek v České republice poměrně štědrý, má velká část rodin napjatý rodinný rozpočet. Jak lze ušetřit například na dětském oblečení nebo potřebách pro děti? celý článek »

Co dělat, když se kojení nedaří

Co dělat, když se kojení nedaří

Kojení je jedna z nejkrásnějších věcí, které můžete jako maminka zažít. Předporodní příprava na kojení je věc jedna, stejně jako teorie, ale praxe věc druhá. Problémů, které mohou při kojení nastat, je celá řada – kde hledat pomoc, když se kojení nedaří? celý článek »

Dvě děti standard, tři nerozum?

Dvě děti standard, tři nerozum?

Máte jedno dítě a uvažujete o tom pořídit si další miminko? Nebo ještě děti nemáte, ale máte jasnou představu o tom, že chcete mít dvě, nebo dokonce tři děti? Jak moc velký rozdíl je mít jedno dítě nebo více dětí a kolik například dítě stojí? Nabízíme jeden z možných úhlů pohledu na to, co znamená větší rodina. celý článek »

Vybíráme z receptů

Kokosová buchta ze špaldové a ovesné moukyKokosová buchta ze špaldové a ovesné mouky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.