Na prvním místě jsi ty


";

31.05.2014Autor: MáMáma.cz

Na prvním místě jsi ty

Zazvonil budík a ty jsi slepě zamávala rukou někam za sebe. Na počtvrté se tvoje prsty konečně dotkly hrany nočního stolku, pak se posunuly výš a nahmataly mobil. Chvilku mžikáš, číslice nedávají smysl, ale hlásek v hlavě ti našeptává, že je čas vstávat. Zívneš, odkopneš peřinu a jdeš na to. Moc jsi se nevyspala, máš kruhy pod očima a cítíš, že bys potřebovala ještě aspoň dvě hodiny. Ale nejde to, děti se budí a tobě začíná další den vyčerpávající pozornosti.

Říká ti něco tenhle příběh? Možná se v něm poznáváš až moc dobře. Děti jsou nádherná radost, ale když si při jejich výchově nedáš čas pro sebe, tak přichází na řadě veliké Ouuu a někdy možná i Auuu. Co milé dámy?

Jenže, jak to udělat. Jak se odprostit od potřeby být dítěti na blízku, jak umlčet hlásek, co kdyby…?

Ze všeho nejdřív bys měla vydechnout, uklidnit se a uvědomit si, že děláš všechno nejlíp, jak umíš. Jinak to přeci ani nejde. Zapomeň na chvíli na miminko, děťátko, ťuťánka a miláčka. Teď jsi tu ty! Kde je ten čas pro tebe? Kde je ta chvíle, kdy si řekneš o svoje potřeby? Fakt je, že jsi stejně důležitá jako tvoje dítě a když nebudeš odpočatá a v klidu, tak mu svojí pozornost nemůžeš věnovat naplno.

Řeknu ti jedno tajemství. Ale pššššt! (Nic se nestane, když na chvíli vypneš).  Cože, jak vypnu? Nezbláznila se? Ano, vypneš. I ty totiž potřebuješ čas pro sebe a vždycky se dá najít způsob, jak to udělat. Moje vlastní máma to tak dělala. Pamatuju si, že jsem za níc jednou asi ve čtyřech letech přišla a chtěla jsem s ní stavět kostky. Teď si mami budeme hrát a tak to bude a jo jo jo. Ona se na mě podívala a povídá: “Já si ale hrát nechci Míšo. Chci si teď číst, tak si hraj sama, jo?” a s tím odešla. Pokrčila jsem tedy rameny a hrála si sama. Za chvíli jsem ani nevěděla, že jsem se jí ptala.

Tajemství v času pro sebe je i domluva s vaší ratolestí. Nechce se vám? Tak to nedělejte a pamatujte, že i vaše dítě nedělá to, co nechce nebo ano?

Možná jsme si u nás v ČR zvykly hodně poslouchat, ale všechno má svoje meze. Když chci klid a oddech, tak si ho prostě musím zařídit. Popros kamarádku, ať ti pohlídá dítě nebo se domluv se sestrou a co manžel nebo přítel? Dítě to bez tebe chvíli vydrží a ty si můžeš zajít koupit něco pěkného na sebe, na vínko s kamarádkou, kterou jsi dlouho neviděla nebo prostě jenom ležet v posteli a číst si knížku.

Nejlepší máma je totiž šťastná máma a tou se stane jenom, když bude naplňovat svoje potřeby a přání.

 
Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Autor: MáMáma.czDatum: 18.03.2014 - 22:21

Tak co tatínci libí se Vám to?

Vybíráme z receptů

Těstoviny s rajčaty a cuketou 10+Těstoviny s rajčaty a cuketou 10+

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.