V zařízení kuchyně by se měla odrážet osobnost její majitelky


09.03.2018Autor: MáMáma.cz

V zařízení kuchyně by se měla odrážet osobnost její majitelky

Pořídit si sektorovou kuchyň je sice také možnost, ale pokud vám to rodinný rozpočet jen trochu dovolí, nechte si ji zhotovit raději na míru. Nespokojení určitě nebudete. Kuchyň se zpravidla pořizuje na deset až dvacet let, takže nešťastně sestaveného řešení byste mohli dlouhou dobu litovat.

Na vybavení kuchyně záleží trochu více než v případě jiných místností. Jestli si kupujete jídlo hotové, chodíte na obědy do restaurací nebo si často objednáváte teplé pokrmy, možná pro vás výběr kuchyňské linky a spotřebičů tak důležitý nebude. V opačném případě byste si měli dát záležet. Přípravou pokrmů trávíme nemalou část našich životů, tak proč si tento úkol trochu neusnadnit?

Především se vám musí líbit

Je důležité, abyste se ve své kuchyni cítili spokojeně. Musí odpovídat vašemu stylu a dodržovat oblíbené barvy. Někomu se víc líbí bílý minimalismus, jinému světlé barvy přijdou příliš na špínu, a tak si vybere raději dekor tmavého dřeva. Jak vás přesvědčí fotogalerie kuchyní, obě varianty vypadají perfektně. Volba je pouze na vás. Jen se nenechte moc ovlivňovat aktuálními trendy. Ačkoliv letos mohou diktovat určitou barvu či materiál, za rok nebo dva bude všechno jinak.

Přizpůsobte ji svým potřebám i dispozicím místnosti

Kdo denně vaří, měl by zvolit linku z odolného lamina. Pro koho slouží kuchyň spíš jako jídelna, ten může zvolit i dýhu či lak. Jestliže hodně vaříte, je potřeba myslet na chytře uspořádaný úložný prostor. Každý bytový architekt a návrhář interiérů vám poradí, že byste měli kuchyň rozdělit do sektorů. Suroviny by měly být na dosah ruky, vedle varné desky je dobré nechat místo na odkládání, trouby se dnes už nedávají dolů, nýbrž do úrovně očí.

Takových triků je spousta a mnohé z nich vám pomohou velmi efektivně využít prostor. Problémem zůstává, že člověk na ně sám kolikrát nepřijde, a pokud si pořídí sektorovou kuchyň, bude ji muset seskládat prostě tak, jak to půjde. Kdo si ale nechá zhotovit do kuchyně nábytek na míru, ten může počítat s konkrétními radami vzhledem k dispozici místnosti a domácím zvyklostem.

Kuchyně na míru nemusí být drahá

Každý ví, že řešení na míru dokáže uspokojit požadavky daleko lépe než nábytek zakoupený ve velkoobchodním řetězci. Háčkem však mnohdy bývají finance. Spousta lidí kuchyni na míru bez dalšího přemýšlení zavrhne. Přitom nemusí jít vždy o tak drahou záležitost. Výslednou cenu hodně ovlivňují použité materiály i kování funkčních částí a někteří výrobci jsou ochotní se právě na tomhle dohodnout, aby naplnili vaše finanční požadavky. Zkuste to třeba u společnosti JN Interier, která dodává nejen kuchyně na míru, ale také vestavěné skříně, sedačky, postele a další nábytek. Vhodné řešení s ohledem na finanční možnosti najde i pro vás.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

PalačinkyPalačinky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.