Dejte samolepkou najevo, že máte dítě v autě


17.03.2018Autor: MáMáma.cz

Dejte samolepkou najevo, že máte dítě v autě

Cestování s dítětem je vždycky trochu komplikované, a pokud musíte řídit a jste na něj sami, všechno je ještě těžší. Bylo by hezké, kdyby na děti statní řidiči brali ohled, jenže realita je často jiná. Ostatně někteří by ohled možná brali, ale jak mají vlastně vědět, že v autě vezete dítě? Dejte jim to najevo samolepkou.

Jistě jste už někdy na silnicích potkali auto, jehož zadní část zdobila samolepka dítě v autě či nálepka dítě v autě se jménem. Přemýšleli jste už také o jejím pořízení? S obrázkem miminka, jménem dítěte, klukem v autíčku, holčičkou s medvídkem, nebo rovnou se dvěma dětmi?

Proč si vlastně na auto lepit takovou samolepku?

Důvody mohou být dva. Mnohdy si takové samolepky pořizují hrdí rodiče, kteří chtějí dát najevo, že mají děťátko, jejž absolutně milují. Jindy rodiče myslí na bezpečnost. Samolepka se jménem dítěte nebo s obrázkem miminka totiž může okolo jedoucí řidiče přimět, aby se chovali rozumněji. Ne všichni na to budou hledět, nicméně najdou se i ohleduplní řidiči, kteří vám nechají větší odstup, nebo zaparkují na parkovišti dále od vás, abyste mohli naložit kočárek.

A co s ní, až dítě odroste?

To bude trvat pěknou řádku let. Nicméně je v pořádku, že než si na své auto něco nalepíte, zajímáte se, jak z něj nálepku dostanete dolů. Samozřejmě záleží na tom, odkud si samolepku koupíte. Hledejte kvalitní variantu s dlouhou životností a odolností nízkým i vysokým teplotám. Standardně se samolepky vyrábí z fólie, která má zespodu permanentní lepidlo na akrylové bázi. Tento typ samolepek pak stačí pomalu odloupnout, a pokud to nejde, pomůže rozehřátí nálepky fénem, aby byla tvárnější a ne tolik tvrdá. Obecně se doporučuje lepit nálepky se jménem dítěte raději na sklo než na lak. Jestliže často parkujete na sluníčku, lak pod samolepkou by po jejím odlepení zůstal tmavší.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

"Zdravé" mini langoše

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.