Profesní životopis může váš život změnit k lepšímu


09.04.2018Autor: MáMáma.cz

Profesní životopis může váš život změnit k lepšímu

Sestavování profesního životopisu není dobré podceňovat. Zvláště pokud toužíte po vysněné práci, která vás bude bavit a naplňovat. Zkušený personalista, který životopisy vyhodnocuje velmi dobře, rozpozná, kolik jste mu věnovali času a zda jste do něj přidali i něco neotřelého ze sebe. Ať už dáte přednost klasické nebo strukturované formě, obsahové zpracování rozhodne o tom, zda dostanete šanci k osobnímu pohovoru, nebo váš sen o nové práci skončí ve skartovačce společně s nepovedeným životopisem.

Klasický životopis je kreativní záležitost

Profesní životopis v klasické formě bývá mnohem kreativnější než ten strukturovaný. Můžete v něm snadněji vytyčit svoje největší přednosti, ale také v něm udělat více chyb. Skvělou pomůckou je moderní životopis vzor, který byste ale neměli přepisovat doslova. Je vhodné ho použít jen jako záchranou oporu, které se při sepisování životopisu můžete přidržet. Mělo by z něj vyzařovat něco přímo z vás. Zbytečně ale nerozvádějte bezvýznamné informace, které se pozice netýkají. Není cílem personalistu unudit vyprávěním o rodinných tradicích nebo zájmových aktivitách. Držte se důvodů, pro které životopis vlastně píšete. Neuvádějte v něm nepravdivé informace, zkontrolujte po sobě text a popřípadě opravte pravopisné chyby.

Strukturovaný životopis je přehlednější

Mnohem přehlednější bývá strukturovaný životopis, který je zaměstnavateli vyžadován stále častěji než klasická forma. Informace se ve strukturované formě uvádějí spíše heslovitě, což šetří čas při hodnocení velkého množství příchozích žádostí o přijetí do pracovního poměru. Pokud nevíte jak na něj, určitě použijte některý ze vzorů, protože kvalitně napsaný strukturovaný životopis pomůže zaměstnavateli zjistit nejdůležitější informace o vás. Nejčastěji osobní údaje, vzdělání, zkušenosti a další dovednosti. Jestliže zaměstnavatel v inzerátu nespecifikuje požadovanou formu, opět se raději držte strukturované verze. Vzorové životopisy vás navedou a tuto nesnadnou práci velmi usnadní.

Životopisu předchází výpověď z pracovního poměru

Psaní životopisu je cestou k získání nového zaměstnání. Nejprve však musíte opustit to současné a ani zde se psaní žádosti nevyhnete. Tentokrát vám pomůže k posunu výpověď z pracovního poměru vzor, který se většinou obejde bez nějaké větší kreativity. Každá změna v životě je pro člověka důležitým krokem vpřed a není třeba se jí obávat. Vy sami však musíte vědět, po čem toužíte a co vás opravdu naplňuje. Prací strávíme v průměru třetinu každého dne našeho života. Neměla by pro nás tedy být utrpením, ale radostným způsobem obživy a osobního naplnění.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Míša řezyMíša řezy

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.