Císařský řez


24.04.2018Autor: MáMáma.cz

Císařský řez

Porod císařským řezem neboli sekcí se v lékařské dokumentaci matky i dítěte označuje písmeny SC. Ať už se jedná se o lékařský výkon plánovaný nebo urgentní, jde o náročnou operaci, jejímž smyslem je jediné: Bezpečně přivést na svět zdravé miminko a neohrožovat přitom zdraví maminky.

Po jakékoli, byť miniaturní operaci, mívá pacient statut hájeného. Nikoli žena po porodu, ač operačním zákrokem. Taková žena je především matka, která má nelehký úkol se co nejdříve rozkojit, teprve pak pacientka. A je to tak přirozené. Jen pro onu ženu-matku-pacientku je to bez diskuse fuška.

Pokud se vás téma porodu s gynekologicko-chirurgickou pomocí týká, je dobrá informace, že jako matka bez komplikací máte k dobru tři až pět dní nemocniční péče a profesionální zdravotní pomoci s novorozeným potomkem. A pak hurá domů.

Pokud můžete, připravte se na to dopředu a věnujte pozornost nejen oblečkům a proprietám pro nastávajícího potomka, ale i sobě. Z porodnice zbytečně nespěchejte a už tam nasaďte v souladu s radou lékaře s první pevnou stravou lék Wobenzym (2x denně 7 dražé), který zásadně zrychlí hojení a omezí otok i bolestivost operační rány, jejíž zcelení bude z principu vyžadovat více času, než poškozené tkáně po klasickém porodu. Kvalitní hojení, které enzymoterapie podpoří přirozenými procesy bez negativních účinků na vás i vaše miminko, je nezbytnou podmínkou vaší pohody, která se skrze vás projeví i na spokojenosti vaší ratolesti.  Využijte rodinu a přijměte pomoc doma tak, abyste mohly co nejvíc odpočívat a rekonvalescenci s mateřstvím si opravdu užít! Stojí to za to.

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

TortilaTortila

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.