Pomozte svým miminkům od bolestí bříška během chvíle


19.11.2017Autor: MáMáma.cz

Pomozte svým miminkům od bolestí bříška během chvíle

 

Než se miminko narodí, připravuje se většina maminek na to, aby měla všechno vybavení, oblečení, dokonce i odsávačku hlenů, nějaké hračky… Ani na věci pro sebe nezapomíná, jako je kojící polštář, odsávačka mateřského mléka, šátek k nošení miminek, aby byly s novorozeňátky stále v kontaktu. Nakoupíme do zásoby také pleny, kapesníčky, drogerii a podobně, ale ani nás nenapadne připravit se pro jistotu na dětskou koliku, která postihuje velké množství maličkých děti. Mnohé maminky o ní u prvorozeného dítka ani neví, dokud ji nepoznají na svém dítku.

Je důležité vědět, s čím bojujete

Pojďme si říct, co je to dětská kolika. Jde o úpornou bolest bříška dítěte, kdy se mohou dostavovat křeče, plynatost, nadýmání a tvrdnutí bříška. Je doprovázeno velkým křikem a pláčem dítěte, trvá i tři hodiny několikrát denně a toto se děje i 3 – 4 x týdně. Koliku může způsobovat více faktorů. Bakterie ve střevech dítěte, konzumace matkou stravy, jež vede k nadýmání dítka prostřednictvím mateřského mléka, nebo špatné zpracovávání laktózy (intoleranci laktózy) nevyvinutým zažíváním novorozeněte.

Jak se bránit

V první řadě je důležité, aby se matka vyvarovala konzumace stravy, jež vede k nadýmání. Doporučuje se podávání probiotických preparátů dítěti, výživových doplňků, jež napomáhají hydrolýze laktózy v mléce a jsou způsobem, jak se zbavit intolerance laktózy. Úleva přichází zpravidla za několik minut. Koliky v drtivě většině vymizí po 3 – 6 měsících.

Pomoci miminkům můžete i nahříváním bříška, cvičením s dolními končetinami, protože samotné pouze leží a pohyb ve střevech je velmi pomalý. Cvičením bříško promasírujete a plyny ve střevech rozpohybujete.

Obrňte se trpělivostí a správnými preparáty i výživovými doplňky, které našim nejmenším šetrně pomáhají. Za pár měsíců budete na koliku vzpomínat jen jako na nepříjemnost, kterou se vám podařilo zdárně přečkat a překonat.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Hrachová kaše s debrecínkou a chlebemHrachová kaše s debrecínkou a chlebem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.