Jak ochránit vánoční stromeček před dětmi? Vsaďte na dětskou zábranu


10.12.2021Autor: MáMáma.cz

Jak ochránit vánoční stromeček před dětmi? Vsaďte na dětskou zábranu

Vánoční stromeček je pro malé děti obrovským lákadlem. Proto opravdu dobře promyslete, kam ho umístíte a především, jak jej zabezpečíte před nenechavýma dětskýma ručičkama. Děti totiž své okolí nejčastěji prozkoumávají tak, že jej osahávají, což se stromečku může stát osudným. Jaká pravidla dodržet při zdobení prvního vánočního stromečku a jak jej před dětmi ochránit?

Raději do výšky

Malé dítě, které vidí vánoční stromeček poprvé v životě, rozhodně nemusí mít velký strom od podlahy až ke stropu. Mnohem lepší je menší stromeček, který umístíte na stolek anebo polici tak, aby k němu dítě nemohlo. Praktické je také dát kolem stromečku nějaký druh dětské zábrany, například část ohrádky anebo zábrany do dveří. Jedině tak budete mít jistotu, že se dítě bude na stromek pouze dívat z dálky a nestrhne ho na sebe. Jestliže je váš potomek malý průzkumník, může se stát, že se bude po stromku i tak pídit a zábrany překoná. Pro všechny případy raději zvolte místo tradičních skleněných ozdob alespoň jedenkrát ozdoby slaměné, které v případě pádu stromečku dítě nezničí ani se o ně nezraní.

Malé dítě, malé nebezpečí

Jestliže doma máte opravdu malého prcka ve věku několika týdnů či měsíců, není potřeba stromeček zatím vůbec nijak zajišťovat a klidně na něj můžete navěsit i skleněné ozdoby. Prcek je bude pozorovat a bude tak mít o zábavu postaráno. Zvolit můžete také malé rolničky a další druhy ozdob se zvukem. Dětské zábrany přicházejí ke slovu s prvními krůčky malého dobrodruha, tedy v některých případech již ve věku okolo 9 měsíců. Do té doby pro vás bude mnohem větší starostí otázka, jak vybrat kočárek, který by malému skřítkovi poskytl dostatek bezpečí.

Nezapomeňte na schody

I pokud se vám podaří dobře zajistit vánoční stromeček před řáděním malého raubíře, nesmíte zapomínat na jeho bezpečnost v době, kdy se bude pohybovat po zbytku domu. Evergreenem v oblasti dětských zábran je zajištění schodů, dveřní zábrany, které zamezí vstupu do určitých místností, ale také zámky na okna či zásuvky. Dveřní zábrany byste rozhodně měli pořídit v případě, že máte doma prcka mladšího 2 let. Pro jistotu dokupte také chrániče rohů a ostrých hran. Praktické jsou rovněž prostorové zábrany sloužící k zajištění nebezpečných částí domu, například krbu, televizoru anebo vašeho pracovního koutu. A právě tento typ dětských zábran se výborně hodí také pro zajištění vánočního stromečku. Díky nim si užijete Vánoce bez nehody.

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Krupicové nokyKrupicové noky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.