Topení pomocí dřevěných briket


02.01.2017Autor: MáMáma.cz

Topení pomocí dřevěných briket

V tomto chladném a sychravém počasí je asi pro každého tou nejlepší představou zachumlat se někde v teploučku do deky a nic moc nedělat. O to krásnější je nicnedělání a lenošení, když před sebou máte obrázek hořícího a praskajícího dříví v krbu. Abyste si však mohli v krbu zatopit dřívím a užít si tak příjemnou atmosféru, zabere to zpravidla spoustu práce. Dřevo musíte buď pracně sami sehnat, nasekat, nařezat a především nechat pořádně vyschnout. Další variantou je ho draze kupovat, a i tak si nasekat alespoň malé třísky na podpal. V současné době se proto stále více oblíbenými stávají dřevěné brikety, které se však výborně hodí i pro topení v kamnech či kotli.

Dřevěné brikety

Lidé si dřevěné brikety v akci oblíbili především pro jejich výborné vlastnosti. Dají se použít ve velkém množství topných zařízení. Brikety v sobě totiž kombinují skvělé vlastnosti jak dřeva, tak uhlí. Hoří jako dřevo a žhnou jako uhlí, zároveň jsou však mnohonásobně levnější. V dnešní době, kdy mnoho rodin řeší problémy s financemi, je to tedy ideální varianta. Dalším velkým plusem je, že se jedná o velmi ekologické palivo. Kvalitní brikety jsou totiž vyráběny pouze z odpadního dřeva a to silným slisováním. Při jejich výrobě tak není použito žádné pojivo či jiná příměs.

Jak se topí briketami?

Topení dřevěnými briketami je velmi snadné. Oproti dřevu je nemusíte řezat nebo štípat. Šetří tak jak váš čas, tak vaši práci. Brikety mají také dlouhý čas hoření a minimální popelnatost, nemusíte tedy ke kamnům běhat každou chvilku. Jestliže vás topení briketami zaujalo, určitě navštivte stránky www.briketydrevene.cz. Nyní zde najdete dřevěné brikety v akci. Kromě briket nabízí firma také výhodnou nabídku dřevěných pelet od firmy OPTIMTOP s.r.o., ke které se vztahuje nabídka dopravy zdarma po celé ČR již od jedné objednané palety.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Hovězí s rýžíHovězí s rýží

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.