Ergonomické pomůcky pro práci na počítači


04.10.2017Autor: MáMáma.cz

Ergonomické pomůcky pro práci na počítači

Pracujete na počítači často? A přemýšleli jste někdy nad tím, že nesprávné držení těla a nevhodná volba pracovních pomůcek může mít nepříjemný dopad na vaše zdraví? Pokud ne, měli byste se zamyslet, jestli není na čase začít se o své zdraví zajímat a porozhlédnout se po vhodném počítačovém příslušenství. Můžete si tím ušetřit mnoho starostí do budoucna.

Syndrom karpálního tunelu jako nemoc z povolání

Syndromem karpálního tunelu trpí v dnešní době čím dál tím více lidí. Není se čemu divit, často jde totiž o nemoc z povolání způsobenou dlouhodobou prací na počítači. Tato choroba se projevuje v případě, že je zápěstí příliš dlouho vystaveno tlaku nebo přetěžováno. Pakliže je práce na počítači z ergonomického hlediska vykonávána špatně, může dojít ke zbytnění vazu, který kryje karpální tunel, a nerv se začne utlačovat. Naštěstí je dnes možné na trhu pořídit ergonomické pomůcky, díky nimž se tomuto onemocnění můžete vyvarovat. Jedná se zejména o speciální podložky pod myš, které mají upravený tvar tak, aby vaše ruka byla při práci na počítači ve správné poloze. Tlak na zápěstí je prostřednictvím této podložky zcela nebo částečně odbourán.

Aby záda nebolela

Mnoho lidí trápí potíže se zády. Dalo by se říci, že každého člověka alespoň jednou za život záda bolela. Nemusíte zrovna trpět nějakou specifickou chorobou nebo vrozenou vadou, nejčastější příčinou bolesti zad je nesprávné držení těla. Mezi základní počítačové příslušenství, jenž ovlivňuje problémy s páteří a ploténkami, patří pracovní židle. Každá z nich by měla být upravena tak, aby bylo možné její polohu přizpůsobit naší postavě. Dokonce existují speciální herní židle, jež jsou určeny pro lidi, kteří tráví mnoho hodin za počítačem. Také je možné odlehčit svým zádům a nohám pomocí nastavitelné podložky pod nohy nebo bederním pásem. Všechny tyto produkty jsou snadno dostupné v internetovém obchodě pocitace-notebooky.cz.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

PalačinkyPalačinky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.