Nalaďte se na staré dobré časy


22.08.2018Autor: MáMáma.cz

Nalaďte se na staré dobré časy

Vintage – to je staromódní klid a nostalgie, kterou dokážou vyzařovat věci, jež nemusí být vůbec staré. Pouze se nám snaží povídat příběh o dobách minulých.

Už vás nudí minimalistické linie moderního nábytku, ale i retro styl kopírující designově povedená 60. a 70. léta? Nejraději to máte na chalupě, kde se válí krásné kousky nábytku a textilie ještě po prababičce? Zkuste špetku vintage stylu vnést i do svého bydlení.

Když je více prostě více

O čem interiér ve vintage stylu je? Především zapomeňte na to, že méně je více. Naopak – více je více. Rozlučte se s minimem nábytku, skříňkami bez úchytek, s hladkými liniemi i s interiérem, který vše ukrývá za vysokými dveřmi skříní. Vintage styl to má rád jinak. Všemožné dekorace jsou úplně všude. Kupte si kvalitní prachovky, protože boj s prachem bude mnohem složitější než doposud.

Postaršení i shabby chic

Vintage styl je o postaršeném designu. Hitem jsou zdánlivě omšelé koberce, čalounění, i otlučený nábytek. Styl pro interiér, který si hraje dokonce s loupající se barvou na nábytku, dostal i vlastní jméno: shabby chic.

Barvy musí dýchat starými časy

Barevnost interiéru je přírodní, našedlá a sluší ji předpona „staro-“. Takže když je například použitá růžová, tak starorůžová. Jako základ jsou ideální odstíny šedé, béžové, či krémově bílá.

Vintage interiér má v lásce konkrétní kusy nábytku

S postaršeným vzhledem a mdlými barvami bychom si při budování vintage interiéru nevystačili. Sáhnout musíme i po specifických kouscích nábytku. Jsou to příborníky, komody, truhly nebo křesla –- ušáky. Takové najdete v sortimentu www.atan.cz.

K postaršeným kouskům přidejte pár skutečně starých

Zařídit si vintage interiér pouze starými kusy nábytku a doplňků, to byste se cítili jako ve skanzenu. I postaršený nábytek nabízí vychytávky, jako ten hypermoderní. A ty ve skutečně starých kouscích chybí. Ale alespoň jeden solitér, který vyzařuje opravdové vzpomínky na doby minulé, si v ponechte. Co třeba obří malovaná almara po prababičce? Nebo intarzovaná komoda, kterou máte na chalupě, ale tam spíše překáží, než že by byla k užitku? Pojďte si hrát a tvořit vintage interiér, ve kterém vás bude bavit žít.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

ČokokostkaČokokostka

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.