Rozkládací válendy mohou plnohodnotně nahradit sedací soupravu


03.10.2018Autor: MáMáma.cz

Rozkládací válendy mohou plnohodnotně nahradit sedací soupravu

Rozkládací válendy jsou vhodnou alternativou klasické sedací soupravy. Vsadit na ně můžete v případě, kdy vám dispoziční prostory místnosti neumožní pořídit si prostorově náročnou sedačku, vhodné jsou i tehdy, kdy hledáte jednoduché řešení pro občasné přenocování vašich hostů. I při výběru rozkládací válendy byste měli hledět nejen na kvalitu, ale i na design vámi vybraného kousku, který hraje důležitou roli.

Podle čeho vybírat rozkládací válendy?

Uvažujete-li nad pořízením rozkládací válendy, měli byste vědět, čemu při jejím výběru věnovat pozornost. V první řadě je určitě rozumné ohlížet se na rozměry, které byste měli přizpůsobit místu, kam budete válendu umisťovat. Dalším důležitým faktorem je materiál - ten udává nejen vzhled válendy, ale i její životnost a případě i náročnost na údržbu. Plánujete-li válendu využívat pro občasné přespávání, zajímejte se o její vnitřní skladbu - válendy mohou být pružinové, z paměťové pěny nebo studené pěny a podobně.

Využití válendy je opravdu pestré

Využití rozkládací válendy je rozmanité. Jak jsme již zmínili, mnoho lidí si je vybírá místo sedací soupravy - ať už z prostorových nebo třeba finančních důvodů. Umístit ji můžete do obývacího pokoje, hodí se i do pokoje pro hosty, které zde necháte občas přespat - zde může nahradit dražší rozkládací pohovky, přičemž poslouží úplně stejně. Má-li válenda úložný prostor, je to další plus k dobru - zde lze ukládat například lůžkoviny, sezónní oblečení nebo nevyužité dětské hračky.

Sedací souprava je dominanta obýváku

Pakliže si stojíte za tím, že středobodem každého obývacího pokoje je sedací souprava, pak od jejího pořízení neustupujte. Nejoblíbenější jdou rozkládací sedací soupravy, které přes den využijete k posezení a v případě potřeby k pohodlnému přespání. Válenda je jen možným řešením, když si například vzhledem k prostoru nemůžete dovolit velkou sedačku - vždy ale záleží jen na vás, pro kterou alternativu se rozhodnete.

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Domácí zmrzlina MíšaDomácí zmrzlina Míša

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.