Půjčka na mateřské dovolené – ano nebo raději ne?


10.05.2019Autor: MáMáma.cz

Půjčka na mateřské dovolené – ano nebo raději ne?

Půjčky na mateřské dovolené jsou poměrně ožehavým tématem. Mateřská znamená omezené příjmy na straně jedné, zvýšené výdaje na straně druhé. A tak je přece nerozum brát si v takové situaci půjčku. Nebo by to mohlo být jinak? Kdyby ne, asi bychom pro vás tento text netvořili. Takže ano, s půjčkou na mateřské to může být i jinak.

Není půjčka jako půjčka

Přesně tak. Každý úvěr je trochu jiný a každý se hodí do jiné životní situace. Některé jsou bezúročné, jiné bez poplatků – jako například tzv. půjčka ihned na účet bez 1 kč, u některých sice platíte poplatek i úrok, ale lze si vzít splátkové prázdniny nebo výši splátek flexibilně měnit podle potřeby. A některé úvěry, zejména ty menší, bývají dokonce zcela zdarma. Klient pak vrátí jen to, co si půjčil.

Věděli jste, že i kreditní karta není nic jiného než předschválený úvěr? Jste maminka nebo tatínek doma s miminkem a nákupy platíte kreditní kartou? Tak vidíte, i vy máte půjčku na mateřské, jen jste to doteď možná tak nevnímali.

Přivést na svět miminko znamená velkou počáteční investici do vybavení

Pokud jste čerstvými rodiči a miminku není ještě ani půl roku, jste s ním na mateřské dovolené. Velmi dobře už máte zažito, kolik výdajů navíc je s miminkem spojených, a to hlavně v začátcích, kdy se musí pořídit výbavička pro toho malého tvorečka.

Neobejde se totiž bez postýlky, kočárku, oblečení, plín, většinou ani bez autosedačky. Sofistikovanější hračky bude naštěstí potřebovat až později. Když vám nevadí trocha praní navíc, můžete hned v začátku investovat do látkových plen a rostoucích plenkových kalhotek, které jsou sice drahé, ale hned po několika měsících používání se vám náklady na ně vrátí. Papírové pleny jsou totiž ve výsledku mnohem dražší (ovšem pohodlnější).

Nečekané výdaje může uhradit půjčka na mateřské

Velká počáteční investice do miminka je znát. A jak už vypozoroval Murphy a formuloval do tzv. Murphyho zákonů, věci se umějí pokazit v době, kdy na jejich opravu nebo náhradu peníze prostě už nejsou. Když se pokazí televize, čert ji vem. Ale bez lednice, mrazáku, pračky nebo sporáku se přežívá jen stěží.

Kde však vzít na opravu nebo na koupi nového spotřebiče, když jste se vydali ze všech peněz při nákupech pro miminko? Právě v takové situaci se hodí vyznat se trochu v možnostech půjček, ať je to kreditní karta, kontokorentní účet nebo spotřebitelský úvěr, přičemž je dnes už zcela jedno, zda je od banky nebo od nebankovní společnosti.

Pravidla totiž musejí oba typy poskytovatelů dodržovat zcela stejně, na to dohlíží Česká národní banka. A peněžitá pomoc v mateřství (zjednodušeně mateřská) je stálým příjmem zajištěným na 28 týdnů. Toho si váží i banky, takže s menším spotřebitelským úvěrem většinou problém nedělají.

Kam pro informace o půjčkách?

Nejrychlejší přehled o úvěrech, které můžete využít i na mateřské dovolené, vám poskytnou online srovnávače půjček, mezi které patří i web Univerzální-Půjčka.cz. Najdete v nich totiž informace o mnoha spotřebitelských úvěrech na jednom místě. To neskutečně šetří čas a drahé brouzdání po stránkách jednotlivých poskytovatelů.

Na srovnávačích si projdete informace o každé z půjček, která vás zaujala. A vyberete tu nejlevnější nebo třeba tu s nejvíce flexibilními podmínkami splácení. Dobrý poskytovatel online půjček vám navíc umožní vzít si půjčku bez návštěvy jeho pobočky, vyřízeno budete mít z domu a za pár minut. Peníze mohou být na účtu už ve stejný den, nejpozději následující pracovní den dopoledne. Když si díky srovnávači dobře vyberete, budete spokojení vy, skrze vás i miminko.

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Domácí houstičkyDomácí houstičky

Domácí houstičky stačí pomazat máslem a hned máte lahodnou svačinu.

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.