I v létě vám může chybět vitamín D


15.07.2019Autor: MáMáma.cz

I v létě vám může chybět vitamín D

Vitamín D nám dodává sluníčko, to si možná pamatujete ještě ze školních lavic. Člověk by tedy řekl, že ho bude nedostatek spíš během sychravých podzimních měsíců nebo zimy, rozhodně ne v létě. Opak je ale pravdou. Mnoho lidí může trápit nedostatek vitamínu D i za letních měsíců.

Můžeme si za to sami. Tak moc se bojíme UV záření, že se oblékáme od hlavy až k patě. Když sluníčko nejvíce svítí, ven raději nechodíme, a jakmile se chystáme na delší pobyt na čerstvém vzduchu, pečlivě se namažeme opalovacím krémem. Jenže v tom právě spočívá velký problém. Vitamín D totiž vzniká v kůži působením ultrafialového záření UVB, před nímž se běžně chráníme, jelikož je pro živé organismy zhoubné.

Sluníčko a vitamín D potřebujete

Troška sluníčka vám nikdy neuškodí. Rozhodně není dobré ležet dlouhé hodiny na pláži na slunci, a pokud víte, že se snadno spálíte, raději se opalovacím krémem namažte. Nebuďte ale paranoidní a nestraňte se sluníčka úplně. Tělo totiž vitamín D potřebuje.

Vitamín D podporuje imunitní systém, pomáhá zachovat zdravé zuby a kosti, přispívá k udržení činnosti svalů, pomůže vám k lepší kondici, proti nespavosti, smutku i vysokému krevnímu tlaku. Je to zázračný lék, nicméně z běžné potravy jste schopní získat pouze 10 % množství, které vaše tělo potřebuje.

Nemusíte se vystavovat rakovinotvornému záření

Buď do svého života pusťte trochu slunce, nebo doplňte tělu vitamín D jinou cestou. Vhodnou volbou jsou například doplňky stravy. Vitamín D3 400 90 tablet Naturvita pořídíte za 50 korun. Pokud tedy víte, že nejste schopní trávit dostatek času na sluníčku (například kvůli zaměstnání), zkuste se vydat tímto směrem. Doporučené dávkování je 1 tableta denně, takže vám balení vydrží na čtvrt roku. To je dostatečná doba, abyste mohli pozorovat, zda má na váš organismus navýšení tohoto vitamínu nějaký pozitivní účinek.

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Těstovinový salátTěstovinový salát

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.