Hledáte kvalitní matrace do postele?


28.11.2019Autor: MáMáma.cz

Hledáte kvalitní matrace do postele?

Dnes je možné pořídit si matraci na noční odpočinek doslova přesně na tělo. Stačí si uvědomit veškeré požadavky, které na ni máte a pak si jen vybrat. 

 

Při zařizování ložnice nebo dětského pokoje se nevyhnete jedné důležité a nezbytné záležitosti. Tou je výběr vhodné matrace. Poté, co začnete shánět informace o dostupných produktech, tak zjistíte, že jich je opravdu velké množství. Zprvu se to může zdát tak trochu jako nevýhoda, ale brzy poznáte, že si vlastně můžete vybrat matraci přesně podle vašich požadavků. Zanedlouho se v nich totiž snadno zorientujete.

         V současné době je možné volit například podle tělesné hmotnosti i podle typu postele, do které má být matrace instalována.

Základním parametrem bude tedy použitý materiál. Jedním z nejpoužívanějších produktů v této oblasti je pružinová matrace, která může být instalována do lůžka bez klasického roštu. Tyto matrace se totiž vyrábějí většinou v kombinaci s dřevěným rámem.

-         Pružinovo-pěnovou matraci mohou mít lidé s vyšší tělesnou váhou, protože díky tisíci drobných pružin se váha těla rozloží optimálně tak, že nic nikde netlačí a po celou noc zažívá spáč maximální pohodlí.

 

Výběr matrace podle věku a zdravotního stavu

Rozhodujícím faktorem bude také věk nocležníka. Jiné požadavky na noční odpočinek budou mít děti a jiné zajisté senioři.

       Děti potřebují dostatečnou oporu po celou noc.

       Proto je pro ně ideální pevnější matrace střední tvrdosti.

Mladší lidé a lidé středního věku si nejlépe odpočinou na tvrdších matracích.

       Seniorům většinou vyhovují matrace, které jsou měkké a elastické.

Jestliže máte zdravotní potíže spojené s pohybovým aparátem, pak jsou jistě nejvhodnější speciální zdravotní matrace.

-         Pružná i zároveň poddajná pěna umožní dokonalé podepření těla v každé poloze.

-         Tyto matrace jsou vzdušné, pružné a téměř nezničitelné.

-         Mohou být tedy ideálním řešením pro potřeby dlouhodobě nemocných nebo ležících pacientů, u kterých může vzniknout nebezpečí proleženin.

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Zapečené kedlubnyZapečené kedlubny

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.