Základy péče o budoucí psí maminku


03.09.2020Autor: MáMáma.cz

Základy péče o budoucí psí maminku

Počet členů vaší rodiny se brzy zvětší, neboť čekáte, až se narodí štěňátka? Nezapomeňte, že začít byste měli starostí o psí maminku.    

  

Stejně jako to bývá u lidí, chutě a požadavky u březích fen se můžou měnit.

Březost trvá cca 63 dní, přičemž první polovina tohoto období je riziková, fenka je moc citlivá na jakékoliv změny, ať už se jedná o prostředí nebo krmivo.

 

  • První měsíc není potřeba nic měnit, dokonce je nutné udržovat stejný režim pohybové aktivity. Začněte s kloubní výživou (tu pak zopakujte měsíc po porodu) a dbejte na zvýšený obsah vitamínů v krmivě. Krmte fenku 2 – 3krát denně po menších dávkách.
  • Začněte podporovat imunitu – nechcete přece, aby vám budoucí maminka z ničeho nic onemocněla. Dobrou prevenci zajistí veterinární přípravek EnteroZOO. Je to gelový sorbent tvořený organickou křemičitou sloučeninou a vodou, takže je zcela bezpečný pro březí feny. Přípravek EnteroZOO jemně očišťuje zvířecí organismus od veškerých škodlivin, přičemž nenarušuje běžné metabolické a fyziologické procesy. Přesné dávkování v závislosti na váze najdete na https://www.enterozoo.eu/pro-psy.          
  • Druhý měsíc, první polovina třetího měsíce – snižte zátěž, fenka se nesmí namáhat. Začne taky více pít a častěji močit, proto volte kratší a častější procházky. Hlídejte projevy únavy. Krmné dávky by se měly postupně denně zvyšovat o 10 %.    
  • Druhá polovina třetího měsíce – začněte pomalu s přípravami na den D, zajistěte klidné porodné místo a seznamte s ním budoucí psí maminku. Krmná dávka by se měla celkově vzrůst o 30-50 %, ale těsně před porodem může docházet k nechutenství.
  • Těsně po porodu přidějte do krmiva vápník.             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Krkonošský mlsKrkonošský mls

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.