Kratom vás povzbudí lépe než káva


01.04.2021Autor: MáMáma.cz

Kratom vás povzbudí lépe než káva

Kratom ( Mitragyna Speciosa ), je vysoký strom původem z jihovýchodní Asie. Tady jsou účinky kratomu velice dobře známé, stejně tak má své příznivce třeba v USA, kde se odhaduje více než 10 milionů uživateů této byliny. Účinnými jsou listy tohoto stromu, které se různé zpracovávají, fermentují a suší, dokonce též praží. Díky tomu vzniká prášek různých barev. Narazíte tedy na bílý kratom, zelený kratom, červený kratom, dokonce na černý kratom. A každá barva kratomu dává sušeným listům jiné vlastnosti.

Lepší než kofein

I když je kratom znám především jako účinný prostředek k potlačení únavy, a je proto srovnáván s kávou, kofein neobsahuje. Účinnou látkou je mitragynin. Ten dokáže únavu potlačovat mnohem efektivněji než káva, a zejména na mnohem delší dobu, i na několik hodin.

Zatímco původní obyvatelé kratom obvykle žvýkali, moderní formou užívání kratomu je prášek, na který se melou usušené, či ještě dříve zfermentované listy. Základními barvami podle typu zpracování a výsledného účinku jsou bílá, zelená a červená. Co která barva kratomu dokáže?

Bílý kratom

Právě bílý kratom je silným stimulantem a umí nabídnout účinky silnější než káva. Využijete jej, když potřebujete zvýšit svůj psychický, ale též fyzický výkon. Více se soustředíte, lépe vstřebáte informace.

Zelený kratom

zelený kratom má stimulační účinky, ale příznivě ovlivňuje i naši náladu. Pomáhá proti splínu i nás nakopne ve chvíli, kdy se chceme dobře pobavit a z hlavy vypustit zbytečné starosti.

Červený kratom

Červený kratom je užíván jako lék. Umí totiž velice účinně potlačit bolest, a to i intenzivní. Důležité je jeho účinky nezneužívat a užívat jej jen střídmě. To i proto, že si tělo na jeho bolest tlumící účinky může zvyknout, a pak nám nenabídne kýžený účinek.

A co říci na konec ? V podstatě všechny tyto informace zakazuje Evropsá Unie uvádět na stránkách prodejců této byliny. A víte proč ? Protože kratom funguje a funguje naprosto skvěle, problém je, že není oficiálně zařazený mezi potraviny nebo doplňky stravy, tudíž na nich stát nevydělává třeba jako na alkoholu nebo cigaretách. Vstupem do EU jsme přišli o svobodu. Přijde vám normální, aby člověk který udělá zabíjačku se bál nabídnout své jaternice sousedům ? Aby nám EU zakázovala používát některé názvy jako je “ RUM “ Stejně tak EU zakazuje prodejcům u kratomu uvádět jaký přínos má pro člověka, jaký je například jeho dávkování. Všichni prodejci musí mít na svých stránkách napsáno, že se nejedná o potravinu ani potravinový doplněk, prostože jej miliony lidí v Indonésii znají a užívají již stovky let. !!!

Vstupem do EU jsme nepřišli jen o svobodu slova, ale i o svobodu jako takovou !!!


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Hlívová smaženiceHlívová smaženice

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.