Karanténní život se psem. Jak na to?


21.04.2021Autor: MáMáma.cz

Karanténní život se psem. Jak na to?

Současná epidemiologická situace určitě ovlivňuje nejen nás, ale i naše domácí mazlíčky. Kočka si se svou nezávislou povahou třeba ani nevšimne, že jste začali trávit mnohem více času doma. Pro psy je však naše neustálá přítomnost obratem o 180 stupňů oproti původnímu režimu. Mnozí čtyřnozí kamarádi takovou změnu jistě uvítali, někteří však možná začali vykazovat, vzhledem k jejich klasické povaze, neobvyklé a až antisociální chování. Člověk však dokáže pomoci pejskovi zvládnout karanténní režim bez zbytečného stresu, stačí používat selský rozum.     

Pokud dopředu víte, že budete muset strávit nějaký čas v karanténě spolu se svým mazlíčkem, ujistěte se, že:

  • Máte zásobu všech nutně potřebných věcí včetně krmiva, léků a pamlsků.
  • Váš mazlíček podstoupil všechna plánovaná očkování.
  • Máte po ruce kontakt na člověka, který se o vašeho mazlíčka postará v případě, že se vy sami ocitnete např. v nemocnici. 

Kauze „Venčení v karanténě“ 

Venčení psů patří mezi povolené činnosti, pokud nejste přímo v karanténě a dodržujete současná opatření. Povolená vzdálenost pro venčení bývá různě limitována. Jste-li proto se svým pejskem zvyklí na dlouhé procházky, je pro vás aktuální období pochopitelně složité. Aby opatření vás příliš netrápila, začněte cvičit se svým mazlíkem různé triky a naučte se nové hry. Kdo ví, třeba po karanténě rozhodnete vyzkoušet agility.

Máte-li nařízenou karanténu, znamená to, že opravdu musíte zůstat doma a to bez možnosti vycházek. V takovém případě požádejte o pomoc s venčením třeba souseda, kamaráda nebo se obraťte na dobrovolníky, kteří vašeho pejska po domluvě vyvenčí. Pokud takovou možnost nemáte, budete muset naučit pejska chodit na toaletu v domácích podmínkách. Hygienické způsoby jak toto provést jsou minimálně dva:

  • Psí toaleta – jedná se o plastovou nádobu s mřížkou upevněnou na této nádobě. Díky mřížce si totiž váš pejsek neumaže při vykonávání potřeby packy. Pro toaletu vyberte v bytě určité místo, nejlépe v rohu. Nikam ji pak již nepřesouvejte – to aby se váš pes naučil, že ji vždy najde jen tam.
  • Psí plenka – jedná se tréninkovou absorpční podložku, která se dá jednoduše na zem. Rozhodně ji však položte v bytě raději na kachličky než na koberec či dřevěnou podlahu neboť plenka nedokáže zadržet všechno co psík vyprodukuje na příliš dlouho.

Při samotném nácviku „venčení doma“ je nutně předstírat, že se jedná o běžnou procházku. Dodržujte stejnou denní dobu a chovejte se jako obvykle:  nasaďte svému psovi obojek, vezměte vodítko, tašky, pamlsky, projděte se chvíli po bytě a pak se zamiřte do oblasti vyhrazené pro toaletu. Projděte se kolem tohoto místa. Pokud se nic nestane, udělejte pauzu. Udělá-li pes potřebu jinde než na toaletu, rychle sem výjimečně toaletu přesuňte a psa postavte na ni, pak jej pochvalte. Je totiž podstatné, aby se nového interiérového „doplňku“ nebál a naučil se k čemu slouží.

Jak na zábavu doma?

Specialisté doporučují vyhradit čas na hraní se psem, ideálně 20 minut dvakrát denně. Pejsek tak zůstane v dobré fyzické a duševní kondici, vy si zpestříte přestávku v práci. Pokud bydlíte v garsonce a nemáte úplně prostor na běhání nebo házení hraček, schovejte v místnosti pamlsky tak aby je pejsek neviděl. Bude mít za úkol je najít.

Jak se postarat o zdraví pejska?

Výsledkem snížení fyzické aktivity zvířat bývá nadváha a změny psychiky. Zkontrolujte proto pejskův jídelníček, je-li to potřeba, začněte i vynechávat jedno krmení denně. Pamlsky nedávejte jen tak, pouze za odměnu při hře a během cvičení nebo je schovávejte do speciálních hraček, u kterých bude muset pes přemýšlet, jak je dostat ven. Podpořte pejskovu imunitu pomoci veterinárního přípravku EnteroZOO – gelový sorbent umí na sebe navázat škodlivé látky a bakterie a odvést je z těla ven přirozeným způsobem. Stačí zamíchat jednou denně doporučené množství gelu (podle váhy zvířete, https://www.enterozoo.eu/pro-psy) do krmiva nebo jej rozpustit v pitné vodě. EnteroZoo funguje i jako prevence proti různým otravám.

Jak zvládáte izolační režim vy? Už se těšíte na „starý život“ nebo jste si zvykli na novou realitu? 

 

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Pečený lilek s bramboremPečený lilek s bramborem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.