O razítkách (nejen) na oblečení


25.02.2022Autor: MáMáma.cz

O razítkách (nejen) na oblečení

Razítka na textil je dnes oblíbenou formou označení oblečení mezi mnohými maminkami, které potřebují přehledně a poměrně trvale označit garderóbu svých ratolestí. Zajímá vás, kam až sahá historie prvních razítek, kde všude se využívají a jste zvědavý na více detailů o razítkách na oblečení? To všechno a ještě mnohem více vás čeká v následujících řádcích.

Příběh razítek

Asi tak 180 let předtím, než se razítka začala používat také jako jmenovky na oblečení, vznikají první gumová razítka. Jejich vznik se historiky odhaduje přibližně na rok 1840. Za velmi krátkou dobu byla oblíbeným nástrojem na všech poštách a obchodních místech. Mnoho let předtím ale byla už používaná na různé označování papírových dokumentů a důležitých listin mosazná razítka.

Dnes se razítka většinou používají na úřední dokumenty, lékařské zprávy, pracovní smlouvy či faktury. Používají se převážně jako nástroj, který zjednodušuje práci všem, kteří pravidelně potřebují uvést stejné identifikační údaje na velký počet různých dokumentů. Na razítcích totiž většinou najdete právě tyto údaje.

Kromě toho se používají také v kreativnější sféře, například jako různá hravá razítka nejen pro děti. Naleznete je v obchodě s výtvarnými potřebami a můžete jimi zdokonalit nejedno umělecké dílo.

Praktické ruce šikovných maminek přišly na další využití, a to použití razítka jako už zmiňované jmenovky na oblečení. Zajímá vás, jak takové razítko vypadá, jak se používá a další drobnost? Napsali jsme o tom pro vás, čtěte dále.

Razítka na textil? To je označení oblečení rychle a hravě

Je pro vás označování dětského oblečení noční můrou? Představujete si, jak po nocích vyšíváte iniciály do každého jednoho kusu, které si vaše drahá ratolest potřebuji vzít do školky či na tábor a máte z toho husí kůži? Nezoufejte, jehlu a nit nebudete potřebovat. Pomůže vám razítko na textil - oblečení, se kterým to půjde skutečně snadno, rychle, efektivně a výsledek bude  poměrně trvalý.

Přesvědčte se sami, že:

 • Personalizovaná razítka na textil vás dostanou. Razítka na textil se dají vyrábět na míru se jménem a obrázkem, přesně podle toho, jaké si vyberete.
 •  Aplikace na textil je neskutečně jednoduchá a rychlá. Jedno otlačení  razítka trvá asi vteřinu. A tím práce s označením končí.
 • Je poměrně trvalé. Jedno otlační razítka na oblečení vydrží přibližně 50 praní.
 • Velmi jednoduše se obnoví. Když začne razítko blednout, není nic jednoduššího, než na to samé místo udělat nový otlaček razítka.
 • Je jednoduše krásné. Možnosti označování oblečení je poměrně velké množství. Razítka na textil ale vynikají svým elegantním stylem a hravým provedením.
 • Na výběr jsou tři barvy inkoustu - modrý, černý a červený, díky kterým si můžete výsledný motiv ještě více přizpůsobit. Dodává se také náhradní inkoust do razítek tak, abyste mohli razítko používat i po vypotřebování původního inkoustu.

Takto vám vydrží co nejdéle:

Razítko na oblečení vám může skutečně vydržet i celé roky. Je ale důležité, jak se o něj budete starat. Hlavní je:

 • Dobré skladování: aby razítko zbytečně nevysychalo je potřeba na něj po každém použití nasadit odnímatelný kryt.
 • K razítku se rovnou oplatí koupit náhradní inkoust. Takto nebudete zaskočení, pokud vám původní inkoust dojte a na razítkování nebudete muset čekat.
 • Pokud vás omrzí černá barva, nemusíte to s razítkováním hned vztát. Vyzkoušet můžete pro změnu červenou nebo modrou.

Extra tipy na označovaní oblečení:

Čaká vás označování oblečení poprvé v životě? nebo s ním již vedete boj několik let a stále nevítězíte? Přinášíme vám pár praktických tipů, které využijete v každém případě:

 • Nejdůležitější je správná organizace. Vytáhněte si všechno oblečení, které potřebujete označit a označte to všechno naráz. Nezapomeňte ani na plavky, trenýrky/ kalhotky či ponožky. Když všechno, tak všechno.
 • Pro přehlednost a lepší orientaci to všechno označte na podobném místě. U triček, svetrů a mikin je ideální místo vzadu nahoře přibližně v místě krku. U trenýrek či kalhotek zase doporučujeme zadní místo přibližně v oblasti kostrče.
 • Oplatí se značku pravidelně kontrolovat. Především po praní či sušení a v případě potřeby označit znovu.

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Hovězí s rýžíHovězí s rýží

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.