Přípravné testy na přijímací zkoušky pro procvičení i větší sebevědomí


18.07.2022Autor: MáMáma.cz

Přípravné testy na přijímací zkoušky pro procvičení i větší sebevědomí

Jak co nejlépe zvládnout přijímačky na střední školu? Odpověď spočívá hlavně v soustavné přípravě, kdy je kromě probírání dané látky dobré zkoušet nejrůznější testy. Budoucí student si tak osvojí způsob testování a bude vědět, na jaké oblasti si dát případně pozor. Podívejte se na praktické rady, jak by měla vypadat příprava na přijímací zkoušky.

Začněte včas

Proces učení je efektivní hlavně ve chvíli, kdy je k dispozici dostatek času pro uložení jednotlivých informací. Základním předpokladem úspěchu tak stále zůstává včasný začátek přípravy. O jak dlouhou dobu před ostrým termínem zkoušek půjde závisí na každém. Někdo potřebuje půl roku, jinému bude stačit začít s intenzivní přípravou zhruba měsíc dopředu. Testy na přijímačky jsou natolik rozmanité, že je rozhodně možné neustále řešit nové problémy a zadání.

Procvičování a doplnění chybějící látky

Během zkoušení nejrůznějších cvičných testů na přijímací zkoušky se často stane, že žák narazí na látku, která mu úplně nejde a má zde mezery. V rámci svědomité přípravy je dobré se na konkrétní látku zaměřit nejenom z pohledu testové otázky, ale komplexně. Pochopením problému je totiž učení nejlepší, což se pak může projevit na výsledcích při klasickém zkouškovém termínu.

Znalost typu úloh v testech na přijímacích zkouškách

I velmi chytré děti, které mají běžně výborné známky, mohou na přijímacích zkouškách mít špatný výsledek. A to hlavně kvůli specifického typu otázek či značení správných odpovědí. Opět jde o něco, co se vyplatí mít dopředu nacvičené a vyzkoušené. Minimálně to přímo při testech na přijímací zkoušce nebude brát další čas navíc. Každý, kdo si navíc projde přípravu na přijímačky, získá větší sebevědomí a klid, že to nakonec všechno zvládne. A to také může rozhodnout o dobrém výsledku.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Bublanina s třešněmiBublanina s třešněmi

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.