5 Tipů na bolavé zoubky


";

13.07.2014Autor: Marie Součková

5 Tipů na bolavé zoubky
Dnes se budu věnovat tématu pro nás právě aktuálnímu, a to bolavým zoubkům u kojenců a batolat. Majdě se zuby nejprve ozvaly ve čtyřech měsících. Tak jsme si mysleli, jak je napřed a čekali jsme a čekali, až to zase přešlo. Pak se vždycky jednou za čas zuby zase ozvaly, nicméně na ty skutečně první a prořízlé jsme museli čekat skoro až do devíti měsíců. Zato se vyklubaly hned dva téměř po sobě a dávají nám všem zabrat. Co nás minulo u střevních kolik, zažíváme teď se zuby.
 
Nevadí, každé dítě má něco. No a jesli jste na tom podobně, asi taky hledáte, jak byste té svojí ratolesti ulevili. Dala jsem dohromady pět triků, které na zoubky pomáhají nám. 
 
Vezmeme to od těch těch nejjemnějších až po silný kalibr.
 
1) Chlazený meloun
Funguje skvěle, není moc sladký a prcek se zabaví na dost dlouho dobu. Záleží na tom, jak daleko je prcek s pevnou stravou. Majdule se na meloun hned napoprvé přisála a od té doby je to její oblíbenec.
 
2) Studený bílý jogurt
Bílý jogurt funguje nejenom na spálená záda, ale překvapivě dobře zabírá i na bolavé zoubky. A to i když prcek jiné jídlo díky bolesti zubů odmítá. U nás tedy zabírá spolehlivě.
 
3) Kousátka a hryzátka
u nás doma najdete celou řádku nejrůznějších modelů, používáme je s různým úspěchem. Některá jdou vychladit, nicméně podle naší zkušenosti studená moc dlouho nevydrží. Na druhou stranu i malá pomoc je pomoc, tak zkoušejte různé modely a uvidíte, který se osvědčí právě vám. 
 
4) Calgel
Čtvrtý a pátý tip není pro matky, které jsou proti chemii. Calgel je orální gel obsahující lidocain, působí tedy lokálně a znecitlivuje bolavou dáseň. Před aplikací je dobré mít jej v lednici, zároveň pak dáseň chladí. Je trošku složitější dostat gel na určené místo, jelikož dost klouže z prstu a dítě vám bude pořád prst olizovat, no ale s trochou cviku se to dá zvládnout. Funguje celkem dobře, dítěti alespoň na chvilku uleví.
 
5) Paralen
Tohle už je těžší kalibr, nicméně růst zubů u prcků leckdy provází průjem a teplota. Když je tedy nejhůř, je podle mě asi lepší ve výjimečném případě dát Paralen, aby si dítě odpočinulo, než striktně odmítat léky. My jsme ho tedy museli použít jen jednou a zabral krásně. Všichni jsme se vyspali dorůžova a  Majdě se viditelně ulevilo.
 
 Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Autor: gaja@jantarovysvet.euDatum: 10.06.2014 - 19:26

naši pomocníci se jmenují homeopatika Chamomilla 15CH a Belladona 9CH :) vyzkoušeno na dvou dětičkách a spolu s olejíčkem Kubíčkem naprosto úžasná záležitost :) starší synek to dožižlával jantarovým přívěškem ve tvaru sluníčka, nejmladší slečna to zvládla i bez něj :) hřebíček potvrzuji, funguje jako místní anestetikum, ale je dost aromatický :)

Autor: JofimiDatum: 02.06.2014 - 20:06

I naše aktuální téma....Doporučuju zachovat klid, mimi si možná trochu zabrečí (asi mu to pomáhá), ohryzává co se dá i nedá (s oblibou mě kouše do brady a drtí moje prsty), možná je mrzutější, skoro ani nevím, musím o tom teď přemýšlet, už to moc nevnímám...S radostí čas od času objevím nový zoubek v jeho tlamičce...Takže moje zkušenost: čím míň to rozebíráte a méně se tím zabýváte, tím rychleji je z téhle fáze venku (srovnáno na třech zkušebních vzorcích, u prvního jsme to děsně prožívali a mimi asi solidárně s námi nám to osolovalo:-). A od filozofie k praxi: osvědčilo se nám homeopatikum chammomilla, takže když už jsem si toho u třeťátka vůbec všimla, dala jsem tohle homeo a už ani ta mrzutost nebyla:-) Prostě pohoda, tak lezou zuby, no a co?:-)) Od známé bylinářky mám doporučení rozdrtit hřebíček (koření!) a naložit přes noc do oleje (třeba olivového), pak tím potírat dásně. Nevyzkoušela jsem osobně...

Vybíráme z receptů

PalačinkyPalačinky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.