Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Alergie,nadměrná hygiena škodí

Alergie,nadměrná hygiena škodí

Alergie jsou v současné době jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Existuje mnoho stovek virů, s nimiž si musí dětský organismus poradit sám. Musí prodělat řadu onemocnění, aby si mohl vytvořit protilátky. Takže je logické, že dítě musí nejprve přijít do styku s původci nemocí a prodělat banální onemocnění. celý článek »

Strašák jménem Syndrom náhlého úmrtí kojence

Strašák jménem Syndrom náhlého úmrtí kojence

Asi jako každá dnešní maminka jsem i já před porodem přemýšlela zda pořídit/nepořídit monitor dechu.Moje volba byla jasná:pořídit.Syndrom náhlého umrtí byl pro mě jako prvorodičku dvojčat docela strašákem.Ale jaké jsou dnes vlastně možnosti? celý článek »

Kojení

Kojení

Kojení je přirozenou výživou dítěte. Je to nejlepší volba pro novorozence a kojence v prvních 6 měsících. Pro kojení se většina z nás rozhodla, protože je to přirozené a nenahraditelné. Složení mateřského mléka nemůže být konkurentem pro sebelepší značku umělých mlék. celý článek »

Řvací technika

Řvací technika

Snad každá maminka slyšela o tzv. „řvací technice“, a mnohé z nás si ji vyzkoušely na svých ratolestech. Když jsem se od kamarádek o této technice dozvěděla, byla jsem velice překvapená, že něco tak drastického se používá, natož, že to může i fungovat. Netušila jsem jak tuto metodu budu hojně využívat. Jako prvorodička jsem měla představu o odnaučování zlozvyků velice zkreslenou. celý článek »

Látkové pleny vs. jednorázové pleny

Látkové pleny vs. jednorázové pleny

Nikdy by mě nenapadlo, že v dnešní moderní době se rozhodnu pro látkové pleny. Jako nastávající maminka jsem měla vše nachystané, nažehlené, stačilo jen nakoupit pleny. Protože jsem měla kolem sebe už kamarádky maminky, šla jsem si pro radu, které jsou nejlepší pro mé dítě. celý článek »

Kojenecká voda vs. kohoutková voda

Kojenecká voda vs. kohoutková voda

Když jsem čekala synka, chtěla jsem být na vše připravená a mít důležité informace, které by se mi mohly hodit i později. Zajímalo mě, jaká kojenecká voda je nejlepší a do jakého věku je vhodné ji používat. Netušila jsem jak rozdílné jsou názory maminek. Já jsem se rozhodla používat selský rozum a šla jsem zlatou střední cestou. celý článek »

První botičky pro vaši ratolest

První botičky pro vaši ratolest

Vaše ratolest udělalo první samostatné krůčky a vy začínáte přemýšlet o prvních botičkách. Na první pohled to může vypadat jako lehký úkol. Ale opak je pravdou. Nástrahy jak koupit nevhodnou obuv je na každém rohu. Dnes si můžeme vybrat krásné a levné botičky i v supermarketech , stáncích či v obuvi, která není zaměřená na „zdravou dětskou obuv“. celý článek »

Kolik stojí dětská rovnátka?

Kolik stojí dětská rovnátka?

Byla vašemu dítěti indikována ortodontická léčba, nebo očekáváte, že se tomu tak v budoucnu stane? Jak nákladná tato péče je a jak vysoká je spoluúčast rodičů? celý článek »

Co přinese dětem a rodičům kurz plavání a batolat?

Co přinese dětem a rodičům kurz plavání a batolat?

Plavání kojenců a dětí předškolního věku je v České republice velmi populární. Co může tento kurz přinést dětem i jejich rodičům a na co si případně dát při výběru organizátora kurzu plavání pozor? celý článek »

Jak ušetřit na dětském oblečení a potřebách pro děti

Jak ušetřit na dětském oblečení a potřebách pro děti

Na mateřské, a o to více na rodičovské dovolené přijde každá koruna vhod. Čím déle žije rodina z jednoho příjmu ekonomicky aktivního člena rodiny, většinou otce, tím níže její sociální úroveň klesá. Ačkoli je systém sociálních dávek v České republice poměrně štědrý, má velká část rodin napjatý rodinný rozpočet. Jak lze ušetřit například na dětském oblečení nebo potřebách pro děti? celý článek »

Co dělat, když se kojení nedaří

Co dělat, když se kojení nedaří

Kojení je jedna z nejkrásnějších věcí, které můžete jako maminka zažít. Předporodní příprava na kojení je věc jedna, stejně jako teorie, ale praxe věc druhá. Problémů, které mohou při kojení nastat, je celá řada – kde hledat pomoc, když se kojení nedaří? celý článek »

Dvě děti standard, tři nerozum?

Dvě děti standard, tři nerozum?

Máte jedno dítě a uvažujete o tom pořídit si další miminko? Nebo ještě děti nemáte, ale máte jasnou představu o tom, že chcete mít dvě, nebo dokonce tři děti? Jak moc velký rozdíl je mít jedno dítě nebo více dětí a kolik například dítě stojí? Nabízíme jeden z možných úhlů pohledu na to, co znamená větší rodina. celý článek »

Vybíráme z receptů

Segedínský gulášek s knedlíkemSegedínský gulášek s knedlíkem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.