Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Plavání batolat

Plavání batolat

Plavání miminek se soustředí hlavně na zábavu a lehkost volného pohybu.  Voda může miminku připomínat příjemné chvíle v  bříšku, kde ještě nedávno bezstarostně plavalo v plodové vodě. Většina kurzů se vypisuje pro děti od 6 měsíců. Teplota vody je kolem 31-32 stupňů. celý článek »

Jak se zbavit ZAVŠIVENÍ (Pediculosis)

Jak se zbavit ZAVŠIVENÍ (Pediculosis)

Asi každá maminka už to zná, přivede své dítě do školky a na nástěnce visí oznámení pro rodiče znění: “Ve školce se vyskytly vši, kontrolujte dětem vlasy”. Je velkým omylem myslet si, že vši jsou známkou nedostatečné hygieny. V dnešní době se bohužel jedná o stále aktuální problém a velmi častý strašák dětských kolektivů. celý článek »

Rozvíjení dětské motoriky po domácku

Rozvíjení dětské motoriky po domácku

V dnešní době jsou hračky pro děti moc drahé, tak proč si nevyrobit za pár korun jednoduché hračky/pomůcky na procvičení hlavičky, jemné motoriky apod. Vždy dítěte ukážeme co po něm chceme. Po sléze vyzveme aby i sám to zkusil. Ze začátku můžeme vše dělat sním (střídat se). Vždy hodně chválíme. celý článek »

Kdy s dítětem poprvé k zubaři

Kdy s dítětem poprvé k zubaři

Pamatujete si, jak probíhala vaše první návštěva zubaře? Nebo jste v dětství k zubaři vůbec nechodili, dokud jste nezačali chodit do školy? V současné době je téměř nepředstavitelné nejít s dítětem k zubaři poprvé v útlém dětství, vysvětlíme vám, pro celý článek »

Rozvíjení dětské dovednosti

Rozvíjení dětské dovednosti

Již od narození můžeme drobečkovi pomoci se zdokonalovat a rozvíjet jeho vrozené instinkty. V dnešní moderní době nám mohou pomoci různé interaktivní štěrchátka, plyšáci, dečky, stolky apod. Ale nelze se jen na toto spoléhat a musíme věnovat svůj čas a trpělivost. celý článek »

Alergie,nadměrná hygiena škodí

Alergie,nadměrná hygiena škodí

Alergie jsou v současné době jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Existuje mnoho stovek virů, s nimiž si musí dětský organismus poradit sám. Musí prodělat řadu onemocnění, aby si mohl vytvořit protilátky. Takže je logické, že dítě musí nejprve přijít do styku s původci nemocí a prodělat banální onemocnění. celý článek »

Strašák jménem Syndrom náhlého úmrtí kojence

Strašák jménem Syndrom náhlého úmrtí kojence

Asi jako každá dnešní maminka jsem i já před porodem přemýšlela zda pořídit/nepořídit monitor dechu.Moje volba byla jasná:pořídit.Syndrom náhlého umrtí byl pro mě jako prvorodičku dvojčat docela strašákem.Ale jaké jsou dnes vlastně možnosti? celý článek »

Kojení

Kojení

Kojení je přirozenou výživou dítěte. Je to nejlepší volba pro novorozence a kojence v prvních 6 měsících. Pro kojení se většina z nás rozhodla, protože je to přirozené a nenahraditelné. Složení mateřského mléka nemůže být konkurentem pro sebelepší značku umělých mlék. celý článek »

Řvací technika

Řvací technika

Snad každá maminka slyšela o tzv. „řvací technice“, a mnohé z nás si ji vyzkoušely na svých ratolestech. Když jsem se od kamarádek o této technice dozvěděla, byla jsem velice překvapená, že něco tak drastického se používá, natož, že to může i fungovat. Netušila jsem jak tuto metodu budu hojně využívat. Jako prvorodička jsem měla představu o odnaučování zlozvyků velice zkreslenou. celý článek »

Látkové pleny vs. jednorázové pleny

Látkové pleny vs. jednorázové pleny

Nikdy by mě nenapadlo, že v dnešní moderní době se rozhodnu pro látkové pleny. Jako nastávající maminka jsem měla vše nachystané, nažehlené, stačilo jen nakoupit pleny. Protože jsem měla kolem sebe už kamarádky maminky, šla jsem si pro radu, které jsou nejlepší pro mé dítě. celý článek »

Kojenecká voda vs. kohoutková voda

Kojenecká voda vs. kohoutková voda

Když jsem čekala synka, chtěla jsem být na vše připravená a mít důležité informace, které by se mi mohly hodit i později. Zajímalo mě, jaká kojenecká voda je nejlepší a do jakého věku je vhodné ji používat. Netušila jsem jak rozdílné jsou názory maminek. Já jsem se rozhodla používat selský rozum a šla jsem zlatou střední cestou. celý článek »

První botičky pro vaši ratolest

První botičky pro vaši ratolest

Vaše ratolest udělalo první samostatné krůčky a vy začínáte přemýšlet o prvních botičkách. Na první pohled to může vypadat jako lehký úkol. Ale opak je pravdou. Nástrahy jak koupit nevhodnou obuv je na každém rohu. Dnes si můžeme vybrat krásné a levné botičky i v supermarketech , stáncích či v obuvi, která není zaměřená na „zdravou dětskou obuv“. celý článek »

Vybíráme z receptů

Domácí lučinaDomácí lučina

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.