Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Jestliže máte děti, jistě víte, jak rychle a jednoduše se učí všemu novému. Jsou schopny vstřebávat výborně nejen informace z běžného života, učit se manuální zručnosti, ale jsou stejně tak schopny vzdělávat se způsobem, který jim bude užitečný i ve škole, školce, co se znalostí týče. celý článek »

Jak vyřešit hlídání dětí?

Jak vyřešit hlídání dětí?

Máte dítko, dvě, tři… jste mámou na plný úvazek, k tomu ještě manžel a starost o domácnost. Měla byste si uvědomit, že nejste robot, který musí zvládnout vše. Navíc, někdy prostě nelze skloubit péči o dítě s prací a dalšími aktivitami. Potřebujete pomoc a hodilo by se vám hlídání? Poradíme, jak si s výběrem chůvy poradit. celý článek »

Realita českých školních jídelen

Realita českých školních jídelen

Školní jídelny figurují často ve vzpomínkách generace dnešních rodičů jako velkovýkrmny nabízející barevně monotónní omáčky na sto způsobů. Jaká je kvalita jídel připracovaných školními jídelnami a je opravdu horší než domácí strava? celý článek »

Čteme dětem

Čteme dětem

O tom, že číst dětem je důležité, slyšíme z médií velmi často. Jak správně vybírat knihy podle věku a jak čtenářství dětí prakticky rozvíjet, však poradí málokdo. celý článek »

Přetížené dítě

Přetížené dítě

V současné době je velmi populární zapisovat děti již od útlého, někdy i kojeneckého věku, na různé zájmové, nebo naopak všestranně rozvíjející kroužky. Jaké výhody a nevýhody takovéto aktivity s dětmi mají a jak poznat, že je vaše dítě přetížené? celý článek »

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Naši mazlíčci s námi žijí ve společných domácnostech a jsme s nimi v těsném kontaktu. I když svou kočku či psa očkujete proti nejnebezpečnějším chorobám, hrozí vám každý den riziko nákazy. A to i od zvířat, která se z domova nehnula ani na krok. Které nemoci se mohou přenést ze zvířat na lidi? celý článek »

Pejsci k dětem

Pejsci k dětem

Jaký je nejlepší pes pro děti? To je častá otázka, ale není na ni žádná konkrétní odpověď. Můžete si přečíst desítky pozitivních zážitků s tím nebo oním plemenem a ve finále zjistit, že takový pejsek není vůbec pro vás a vaše ratolesti vhodný. Je to dáno tím, že ačkoliv známe obecnou charakteristiku plemene, musíme si uvědomit, že stejně jako je tomu u i člověka, každý pes je individualitou. celý článek »

Hyperaktivita dětí (ADHD)

Hyperaktivita dětí (ADHD)

ADHD patří k poruchám, u kterých se příznaky a jejich intenzita mění během vývoje jedince. Rozdíly jsou také mezi chlapci a dívkami. Jde o poruchu pozornosti, hyperaktivitu a impulzivitu. ADHD je porucha, kterou je možné léčit. Trpí jí zhruba každé třinácté dítě. celý článek »

Obezita a nadváha u dětí

Obezita a nadváha u dětí

Nadváha a obezita není problémem jen dospělých. Obezita a nadváha postihují v České republice 20–30 % dětí. Dětská obezita je závažný psychosociální problém,ale především závažný zdravotní problém. Hlavní zdroj dětské obezity v civilizovaném světě lze jednoznačně pojmenovat - je to životní styl rodiny. Počet obézních dětí i mladistvých neustále v ČR stoupá. celý článek »

Jak vybrat letní tábor?

Jak vybrat letní tábor?

Základem úspěchu je dostatek informací. Je vhodné najít si informace nejen na internete, ale také se pozeptat známých a kamarádů. Dobrým znamením je také tradice. Pokud stejní lidé pořádají už spousty let stejný tábor na totožném místě, nejspíš tam bude vše v pořádku. Dalším krokem by mělo být osobní setkání s hlavním vedoucím. celý článek »

Básničky pro šikovné dětičky

Básničky pro šikovné dětičky

Nejlepší způsob, jak podpořit rozvoj řeči a jazyka je si s dítětem povídat, číst, říkat básničky a zpívat. Dítě musí slyšet jednoduchou a srozumitelnou řeč, žádné žvatlání. Každý den, bychom si měli najít čas na čtení pohádek, povídání si nad knížkou, říkání básníček nebo zpívání písniček. celý článek »

Vybíráme z receptů

Zapečená brokolice se sýrem a jogurtemZapečená brokolice se sýrem a jogurtem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.