V těhotenství i po porodu se většina času točí kolem dítěte. Mateřství ale není diagnóza. Ty víš, že jsi to pořád ty, jsi stále žena a jsi tady. Právě teď. Sedni si na gauč, nalej si sklenku červeného a vydechni. Večer si vezmi svoje oblíbené šaty, nalič se a svůdně na sebe zamrkej do zrcadla. Svět s tebou pořád počítá.

Partnerský život po porodu

Partnerský život po porodu

Narození nového potomka utvoří z dosavadních dvou partnerů kompletní rodinu. Je pravda, že dítě může partnerský vztah posílit, ale také významně narušit. Pro oba partnery s sebou nese zcela nové role, ale to v žádném případě neznamená, že by kvůli nim měli zcela odložit své role dosavadní. Protože pokud se například žena stane matkou na plný úvazek a začne zanedbávat svou roli partnerky, vždy nastává problém. celý článek »

Jsem smutná... Zklamaná... Cítím se osamělá, svým způsobem podvedená, zrazená

Jsem smutná... Zklamaná... Cítím se osamělá, svým způsobem podvedená, zrazená

Jsem smutná... Zklamaná... Cítím se osamělá, svým způsobem podvedená, zrazená... Nevím, jak vysvětlit pocity v sobě. Nejde o žárlivost, nejde o závist. Přesto se cítím špatně, uvnitř mě všechno křičí a pláče. celý článek »

Byla jsem zamilovaná

Byla jsem zamilovaná

Odjel na lyže... Stejně jako byl včera na rande. A před dvěma dny znova... Táta mých dětí, se kterým už netvoříme pár. Člověk, kterého jsem kdysi milovala, ze kterého se ale vyklubal opak někoho, po kom jsem vždycky toužila. Byla jsem zamilovaná. celý článek »

Slaďování osobního a pracovního života

Slaďování osobního a pracovního života

Každý, kdo řešil otázku návratu do práce po mateřské nebo rodičovské dovolené, stejně jako ten, koho návrat do práce po rodičovské přestávce čeká, si jistě kladl otázku, jak sladit osobní a pracovní život. Provozní dobu školek, pracovní dobu v zaměstnání, ale i další aspekty. Představíme vám možnosti, jak mohou zaměstnavatelé vycházet svým zaměstnancům-rodičům vstříc. celý článek »

Jak vycházet s rodiči partnera?

Jak vycházet s rodiči partnera?

Rodinné vztahy jsou pro nás mnohdy zdrojem frustrace, konfliktů a někdy mohou vést až k rodinným tragédiím. Jednou z nejčastějších příčin je neshoda s rodiči partnera. Jak správně rozvíjet tento vztah, aby rodina mohla žít spokojeně? celý článek »

Přivýdělky i podnikání pro každou maminku

Přivýdělky i podnikání pro každou maminku

Už víme, jak se vrátit zpátky do práce s chutí a v pohodě. Co ale všechno můžete dělat a jakými způsoby k sobě přitáhnout "penízky"? Olga Strnadová jako zakladatelka Školy seznamování nám na to dala skvělé odpovědi a tipy. Vydělávejte i jako maminka s dětmi. Možností je opravdu spousta. Podívejte se a najděte tu, která se vám líbí nejvíc. celý článek »

Jak pomoci ženám, aby hezky porodily?

Jak pomoci ženám, aby hezky porodily?

Kdysi jsem studovala porodní asistenci. I to byl jeden z důvodů, proč jsem začala pracovat s maminkami. Ze školy jsem odešla s jednou otázkou. Kde se učí, jak hezky porodit? celý článek »

Chci být máma a vím, že to dokážu

Chci být máma a vím, že to dokážu

Co všechno se dá v životě změnit? Co všechno jde udělat jinak, když jsme zvyklí to 20 let dělat jedním způsobem? Co když mi nevyhovuje, jak žiju, co když toužím být máma, mám strachy, nevím, jak to bude, ale chci to změnit? Chci si věřit. Tohle je příběh o změně. O změně ženy, kterou její známí skoro nepoznali a kroutili hlavou. A ptali se: "Jak jsi to jenom udělala?" celý článek »

3 mýty o tom, jaká bych měla být

3 mýty o tom, jaká bych měla být

"Měla bys tohle. A tohle nemůžeš. Takhle to nedělej!" Ve svojí snaze mi v životě pomoci jsem slyšela od rodiny a přátel různé věci. Dlouho jsem byla zakřiknutá, tichá a v koutku, protože mě děsila představa konfliktu. Nakonec mi ale došlo, že to takhle nechci a že potřebuji být sama sebou stejně jako potřebuji kyslík k dýchání. Věřím, že žena je v životě jedině šťastná, když ani přes svatbu, miminko a rodinu nezapomene, kým vlastně je. Já na to na dlouhou dobu zapomněla a tohle je můj příběh. celý článek »

Do naha aneb Martinin příběh o porodu jinak

Do naha aneb Martinin příběh o porodu jinak

Porod jako takový mě začal zajímat už jako malou. Měla jsem ráda děti a miminka. Věděla jsem už tehdy, že budu jednou taky máma, že chci být máma. Takže musim říct, že jsem byla vyděšená z toho, jak to udělám, abych byla dobrá máma a abych neměla stejný porod jako ta moje. Jednou jsem se mamky zeptala, jaké to bylo, když mě rodila. Ona zesmutněla a povídá: "Marti, to byla ta nejhorší bolest v životě." Zarazilo mě to a bodlo do srdce jako nůž. Myslela jsem si, že to je moje vina. celý článek »

Od kravaťáků k miminkům - můj příběh fotografky

Od kravaťáků k miminkům - můj příběh fotografky

Fotila jsem politiky, muže v kravatách a dámy v kostýmcích, účastnila se společenských událostí, byla jsem osobní fotografkou českého europoslance. Stála jsem s foťákem i na pražských maratonech. Vždycky jsem se ale ráda vracela k osobnímu. K tomu lidskému. A to je pro mě focení rodin, maminek v očekávání, miminek nebo milenců…tady je moje místo :-) celý článek »

Kdo stojí za tím zajímavým webem a proč vlastně?

Kdo stojí za tím zajímavým webem a proč vlastně?

Jsme tým, který chce ty nejlepší informace pro druhé i pro sebe. Posláním portálu je, aby si maminky věřily v těhotenství, při porodu a mateřství a aby věděly, že to dokážou a měly k tomu ty nejlepší a nejzajímavější informace. Takže hlavní myšlenkou je u nás směřování pozornosti a k čemu? Jednoduše: "Ty to dokážeš." celý článek »

Vybíráme z receptů

Hruškové sušenkyHruškové sušenky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.