Chleba z celozrnné mouky se sýrem a mrkví

14.04.2014Autor: MáMáma.cz

Chleba z celozrnné mouky se sýrem a mrkví

Suroviny:

500 g celozrnné mouky, 18 g instantních nebo 50 g normálních kvasnic, 1 lžičku soli, 340 ml vody, 200 g strouhaného sýru výraznější chuti (proleželá gouda, oranžový čedar, ementál…), 2–3 mrkve a trochu slunečnicového oleje

Postup:

Mouku prosejeme do mísy, přidejte kvasnice, sůl a vodu a vypracujeme pevné těsto. Jestliže bude držet pohromadě, pomažeme pracovní plochu trochou oleje a na ní těsto rukama propracováváme ještě asi 10 minut. Těsto nechtáme kynout asi hodinu. Za tu dobu by mělo svůj oběm přibližně zdvojnásobit.

Mezitím nastrouháme na hrubo mrkev a sýr. Připravíme si i plech, který vyložíme pečícím papírem. Nakynuté těsto propracujeme a rozválelíme ho na plechu na velký obdélník. Polovinu posypeme sýrem a mrkví, překlopíme ho druhou polovinou a necháme ještě asi 20 minut kynout. Mezitím si zapneme troubu na 220 stupňů. Nakynuté těsto potřeme ještě trochou oleje a dáme péct asi na 30 minut dozlatova. Nejlépe se cheba podává nakrájený.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Rýžový nákyp 12+Rýžový nákyp 12+

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.