7 vychytávek, které si přibalit do porodnice


";

12.02.2015Autor: Tereza Zuzana

7 vychytávek, které si přibalit do porodnice

Máte sbaleno do porodnice přesně podle seznamu a není toho málo. Přesto bych vám ráda doporučila pár věcí, na které je fajn si místo v báglu ještě najít. Uvidíte, že při porodu a v následujících dnech v porodnici je jako když najdete.

1. Krém na strie

Dosud jste si mazala rostoucí bříško a jste přesvědčená, že s tím je teď konec. Břicho přece půjde pryč a krém už nebude potřeba. Jednak bych vám doporučila, abyste si kůži na břichu i nadále mazala. Když nebude vysušená, mnohem snáze si ponechá elasticitu a „smrskne“ se vám snadněji na původní velikost. Mnohem důležitější ale je, že přibližně druhý den až třetí den po porodu se vám začne v prsou tvořit mléko a ta vám najednou poskočí i o několik velikostí. Jemná kůže na nich se snadno potrhá a strie už vám zůstanou. Je lepší s tím počítat a hned po porodu je začít poctivě mazat krémem na strie (pokud to neděláte už před porodem – bod pro vás).

2. Nafukovací kruh

Plavat s největší pravděpodobností umíte, ale dětský kruh na plavání se bude hodit i vám. Může se stát, že budete po porodu natolik rozbolavělá a citlivá, že se vám bude obtížně sedět. Nafukovací kruh vám na prvních několik dní pomůže tuto obtíž vyřešit.

3. Kalciová mast

A nebojte se, že ji nevyužijete. Naprosto nedocenitelná je v případě, že vám lékař po porodu sešíval hráz – ať už nastřihnutou, roztrženou nebo jen odřenou. Výše zmíněný kruh vás sice nesnází při sezení může uchránit, ale kalciová mast urychlí hojení a odstraní případnou bolest. Bude se vám také hodit v případě odřených bradavek, na pupík miminka nebo objeví-li se vašemu děťátku po kojení kopřivka. Po prvním porodu mi ji doporučili v lékárně a nedám na ni dopustit. Všem kamarádkám jsem ji do porodnice vnutila, k druhému porodu jsem si přibalila sebou a byla příjemně překvapená, když ji syn vyfasoval právě na kožní reakci na potraviny, které jsem snědla.

4. Hroznový cukr

Nikdy dopředu nevíte, jak dlouho váš porod bude trvat a proto je lepší být připravená. Jíst během první doby porodní nemůžete (a nejspíš byste ani neměla chuť na žádnou svačinku) a může se stát, že vás po nějaké době začne trápit hlad nebo budete vyčerpaná, unavená a nebudete mít sílu vyvíjet potřebnou aktivitu. Hroznový cukr vám dodá chybějící energii a nepodráždí vás napnutý žaludek.

5. Balzám na rty

Vzduch v porodnici vám snadno vysuší rty, které vám pak budou nepříjemně praskat a pálit. Možná jste typ (jako já), který má balzám na rty stále při sobě. Pokud ale ne, nezapomeňte na něj, prokáže vám dobrou službu. Vyberte ale nějaký neutrální, bez vůně a barvy. Smyslové vjemy se vám po porodu mohou změnit a zostřit, takže s oblíbeného balzámu s vůní třešní se vám najednou může udělat nevolno.

6. Kapky do nosu

Jsou můj soukromý tip. Při každém pobytu v nemocnici se mi okamžitě začne ucpávat nos, nepříjemně se mi dýchá a nemůžu spát. Vyberte ovšem takové, které jsou vhodné pro těhotné a kojící, tedy kapky s mořskou vodou nebo s nízkým obsahem účinné látky (to jsou ty, které jsou vhodné i pro kojence).

7. Dudlík

Doporučuji si ho sebou do porodnice přibalit, ale na druhou stranu doporučuji ho nedávat miminku dřív, než ve stavu nejvyšší nouze. To je tehdy, když pláče celou noc a nevyspíte se ani vy, ani ostatní maminky na pokoji, ani ostatní maminky z vedlejších pokojů.
Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Zapečená brokolice se sýrem a jogurtemZapečená brokolice se sýrem a jogurtem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.