Jak vybrat studentský batoh?


03.09.2019Autor: MáMáma.cz

Jak vybrat studentský batoh?

Pokud vybíráte aktovku pro prvňáčka, zřejmě jste obezřetní, abyste sáhli po modelu, který je zdravotně nezávadný. Stejně tak byste měli postupovat i v případě, že se jedná o studentský batoh, protože také u starších dětí je vývoj pohybového aparátu velice důležitý. Špatně zvolený batoh by mohl způsobit nepříjemné zdravotní komplikace, jako jsou palčivé bolesti zad, krční páteře i ramen. V následujících řádcích vám poradíme, na co si dát tedy pozor.

Důležité parametry při výběru batohu

V první řadě se zaměřte na to, aby školní batohy disponovaly ergonomicky tvarovaným zádovým systémem opatřeným 3D síťovým materiálem. Stejně tak by měla zádová část obsahovat odvětrávání, aby došlo ke správné cirkulaci vzduchu. Studentský batoh, jenž má pouze látková záda, je nevyhovující a takovému se rozhodně vyhněte.

Pozornost věnujte i ramenním popruhům, které by měly být nastavitelné. Co se týče šíře, ta by měla být alespoň pět centimetrů, aby nijak netlačily.

Stejně jako u školní aktovky pro prvňáčka, tak i u školního batohu je velikost velice důležitá. Batoh by měl odpovídat délce zad a neměl by sahat níže než po kostrč. Nezapomeňte také na váhu. Obecně platí, že čím je hmotnost batohu nižší, tím je to pro dítě lepší. Počítejte totiž s tím, že do batohu dá ještě učebnice, sešity, možná i notebook a vydatnou svačinu.

Kde školní batohy koupit?

Jestliže hledáte školní batohy pro 2. stupeň, potom se podívejte do pestrého produktového portfolia značky Stil. Spokojení budete jak s kvalitou, tak i provedením a cenovým rozpětím. Batohy mají navíc různé motivy, takže si vaše ratolest může vybrat takový, který se jí zamlouvá. Pro menší děti jsou připravené dětské motivy, pro starší žáky neutrální, například s dinosaurem, auty, fotbalistou a podobně. Design by si mělo vybrat dítě samo.

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

"Zdravé" mini langoše

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.