Nezapomeňte svým dětem pořídit nové školní batohy. V září se jim půjde lépe a s větší chutí do školy


31.07.2020Autor: MáMáma.cz

Nezapomeňte svým dětem pořídit nové školní batohy. V září se jim půjde lépe a s větší chutí do školy

Přestože si děti ještě naplno užívají letní prázdniny, vy už jistě začínáte přemýšlet o tom, co jim koupit před tím, než znovu usednou do školních lavic. Před začátkem školního roku je určitě dobré, jestliže svým dětem dopřejete radost z nového školního batohu. Kromě designu je ale třeba si dát pozor na několik základních věcí, jež u tohoto druhu vybavení nesmějí chybět.

Na co si dát hlavně pozor, vybíráte-li nový školní batoh?

Každá školní aktovka pro prvňáčka, potažmo třeba školní batohy pro 2. stupeň musejí být hlavně pohodlné při nošení. Komfort ovlivňují především dva faktory. Prvním jsou popruhy. U nich je nutná hlavně dostatečná měkkost, zároveň však popruhy mají být široké tak, aby dětem nezpůsobily otlačeniny a odřeniny ani ve chvíli, kdy ponesou studentský batoh s větší zátěží.

Druhým podstatným prvkem je tvarovaná zádová část, jež musí být zároveň dostatečně zpevněná, jinak dojde k jejímu prohýbání během nošení batohu. Děti si pak často stěžují na bolesti zad a páteře, což může v dlouhodobějším horizontu způsobit vleklé zdravotní komplikace a špatný vývoj těla. Mnoho lidí trpí problémy se zády v dospělosti, aniž si uvědomují, že prvotní příčinou bylo právě nošení nekvalitního školního batohu. Proto výběr školních aktovek a batohů rozhodně nepodceňujte, jde o zdraví vašich dětí.

V dnešní době, kdy venku panuje čilý ruch, je důležité a praktické, aby školní batohy měly různé reflexní prvky. Zvýší ochranu vašich dětí. V ranních či pozdních hodinách, kdy je venku šero, i drobné reflexní prvky mohou zajistit, že se děti nedostanou do střetu s cyklisty, ba dokonce motorovými vozidly.

Batohy od české firmy

Moderní školní batohy pro děti všech věkových kategorií v tuzemsku nabízí firma STIL. Díky spolupráci s lékaři a dalšími odborníky jsou její produkty bezpečné a zdravotně nezávadné, mají veškeré potřebné certifikáty. Děti jistě rovněž ocení jejich pěkný design.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Hlívová smaženiceHlívová smaženice

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.