Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších


";

10.06.2021Autor: MáMáma.cz

Když léky nechutnají aneb jak na průjem u těch nejmenších

Noční můra každého rodiče – vašemu dítku není dobře. Dostanou-li děti průjem či začnou zvracet, je u nich dostavující se následná slabost rozhodně mnohem více viditelná než u dospělých.

I přesto však dokážou všemi způsoby protestovat proti vaší nabízené pomoci v podobě zdravotnických prostředků. Jak tedy na jejich podání vašim malým pacientům, aby se to příště obešlo bez křiku a slz?

Jak jsme zmínili výše, u dětí se při průjmu a zvracení projevuje celková slabost prakticky okamžitě – dítě je lidově řečeno jakoby „zvadlé“. Je to tím, že vnitřní tkáně dětí obsahují více vody než tkáně dospělého člověka. Při zažívacích obtížích tak dítě rychleji ztrácí vodu – nastává dehydratace organismu.

V takovou chvíli je dětské tělo oslabené a na to musíme jednoznačně myslet při volbě toho správného prostředku, který dítěti hodláme podat. Při výběru se řiďte následujícími radami:

  • Nepodávejte dětem zdravotní prostředky určené pro dospělé
  • Volte prostředky bez aditiv (bez cukru, barviv, lepku a zbytečných konzervantů)
  • I když není vaše dítě alergik, sáhněte při průjmu vždy radši po prostředku bez alergenů
  • Zajistěte dítěti dostatek tekutin

Výběr se nám již zúžil, teď se však dostáváme k našemu problému – jak přípravek do dítěte dostat neboť když je malým pacientům zle, nechtějí vůbec nic. Nejhorší situace navíc nastává, spojí-li si dítě podávání přípravků se stresem či strachem.

Tady přichází na řadu poslední, neméně důležitý parametr - zvolte správnou konzistenci! Tabletu vám samo od sebe pozře málokteré dítě. Spíše si dobře zaběháte když se snažíte malátného pacienta odchytit a pravděpodobně to neskončí jinak než pláčem.

Zdravotní prostředky ve formě prášku se zase nerozpustí dokonale a většinou je do nich přidána nějaká příchuť, která má podání usnadnit. Často má však opačný efekt. Jeden pohled či přičichnutí a dítko „nastraženou lest“ ve sve sklenici s vodou pozná – a vy jste zpátky na oběžné dráze vaším bytem. Navíc prášek může dětskému střevu velmi stěžovat vlastní práci.

Odpovědí je gel! Volte ty s perorálním podáním a adsorbčními účinky s obsahem enterosbentů. Gely nemají žádnou chuť, vůni, nepoškozují jemnou dětskou sliznici. Splňují také požadavky na hypoalergenost a nulová aditiva. Vhodný je např. český Enterosgel. Ten dokonce můžete zamíchat do oblíbeného nápoje a váš malý pacient tentokrát rozhodně nepozná, že jste mu podali něco jiného než jeho či její oblíbený džus – gel se totiž vždy prakticky okamžitě rozpustí. Ovšem pozor! Při zamíchání do obyčejné vody tekutina lehce zmatní, navíc pouze samotná voda při průjmech tělu nedodá vše, co v tu chvíli potřebuje a tak se podání právě třeba zmiňovaného džusu rozhodně u dětí nebojte.

Příště až tedy půjdete do lékárny pro náplasti se zvířátky, mandatorní součást dětské lékárničky, podívejte se pro jistotu do zásoby i po adsorbenčním Enterosgelu, určeném pro zažívací potíže. Možná zjistíte, že jeho vedlejším účinkem jsou i vaše klidnější nervy.

ENTEROSGEL® je zdravotnický prostředek - perorální suspenze k symptomatické léčbě akutních průjmových onemocnění a chronického průjmů asociovaného se syndromem dráždivého střeva (IBS). Před použitím doporučujeme konzultace s vaším lékařem.

 

 

Komerční sdělení
Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Míša řezyMíša řezy

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.