Jakou výbavu potřebuje vaše miminko?


21.05.2021Autor: MáMáma.cz

Jakou výbavu potřebuje vaše miminko?

Sice zpočátku pro vás nebude dřevěná hrazdička pro miminko zajímavá, nicméně je potřeba i na takové věci myslet, protože během několika týdnů bude vaše miminko aktivní a bude si chtít hrát. Prvně se zaměříme na oblečení.

Oblečení

Pokud nemáte žádné zásoby po předchozím miminku, případně čekáte první, pak byste v průběhu těhotenství měla nakupovat oblečení. Postačí vám šest až osm kusů dětských body, šest kusů dupaček, dvě tenké bavlněné čepičky a dva tenké svetříky. Stejně tak ještě potřebujete pro začátek tenké bavlněné ponožky, rukavičky a punčošky. Jestliže budete mít miminko na zimu, neobejdete se ani bez kombinézy.

Spánek

Velice důležitá je postýlka, ve které by měla být kvalitní matrace. Pořiďte svému novorozeněti i deku, polštářek a povlečení. Praktický je spací pytel, zezačátku využijete i rychlozavinovačku. O bezpečnost se stará mantinel do postýlky. Pěkný je kolotoč nad postýlku, který bude vaše miminko prvně sledovat, později si s ním bude i hrát.

 

Kolotocnadpostylku

 

Koupání

Při koupání se bát o miminko nemusíte, stačí si jen koupit vhodné vybavení. Vedle vaničky jsou velice žádané kyblíky na koupání. Investujte do měkkých osušek či tetra plen a potřebovat budete i teploměr do vody, dětské mýdlo a dětskou kosmetiku, již využijete po koupání.

Závěrem nesmíme zapomenout na hračky, jako je dřevěné kousátko. Vyrábí se z kvalitního bukového dřeva a jsou certifikovaná, nemusíte se ničeho bát.

 

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Tvarohové rohlíčkyTvarohové rohlíčky

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.