Jednoduchý návod, jak vybrat novou autobaterii


18.02.2018Autor: MáMáma.cz

Jednoduchý návod, jak vybrat novou autobaterii

Špatně vám startuje auto a bojíte se, že je nezbytně nutná návštěva servisu? Problém může mít i jednoduché řešení v podobě pořízení nové autobaterie. Kdy poznat první problémy a jak se zachovat? V článku najdete jednoduchý návod, díky kterému si dokážete poradit.

Blížící se problém

Dříve auto jednoduše naskočilo hned po otočení klíčku v zapalování, ale teď to trvá několik sekund? Startér se musí několikrát otočit, aby se motor rozeběhl? Tohle není normální a jde o nějaký problém. Nejčastěji jde o starou a nedostačující autobaterii. V tom horším případě je problém přímo se startérem nebo alternátorem. Pokud máte podezření na závažnější závadu, raději navštivte autoservis, kde provedou diagnostiku.

Vybíráme autobaterii

Zjistili jste, že problém je v akumulátoru, takže musíte vybrat nový. Jednou za čas je to prostě potřeba, protože životnost autobaterie není nekonečná a postupně se snižuje její maximální kapacita. Právě to je jeden za sledovaných parametrů při výběru. Dále je nutné vybrat dostatečné startovací napětí. Nejlépe uděláte, když si v příručce k vozidlu zjistíte doporučované hodnoty přímo výrobcem automobilu. Pokud vyberete nový akumulátor s podobnými parametry, nemůžete se splést. Dalším důležitým faktorem je velikost nosiče, kdy je potřeba zkontrolovat i vnější rozměry nově pořízené baterie.

Jednoduchý nákup přes internet

Dnešní možnosti nám krásně zjednodušují život, takže autobaterie podle typu auta přehledně najdeme na internetu. Jednoduše si zadáme značku a model vozidla, kdy získáme kompatibilní výsledky. Nemusíme se tak trápit s ručním prohledáváním celé nabídky a vybíráním vhodných parametrů. Vždy je ale dobré provést kontrolu. Následně stačí jenom objednat a počkat na doručení. V případě akumulátorů je navíc doprava zdarma, takže ušetříme čas i starosti. S výměnou si buď poradíme sami, nebo požádáme mechanika.

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Piškotová roládaPiškotová roláda

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.