Do čeho vložit peníze? Kupte investiční zlato!


25.05.2021Autor: MáMáma.cz

Do čeho vložit peníze? Kupte investiční zlato!

Existuje spousta dobrých důvodů, proč vložit své peníze do zlata. Jedním z nich je například ten, že zvyšuje svou hodnotu, kdykoliv dojde k prudkým turbulencím na globálních akciových trzích nebo politickému napětí mezi mocnými zeměmi. Ostatně i loni, v době pandemie, jeho cena rostla.

Investiční zlato lidé nakupují po celá staletí, a dokonce ani nemusíte mít žádné speciální finanční znalosti, abyste si ho také mohli pořídit. A jaké jsou další důvody, proč ho určitě zařadit do svého investičního portfolia?

Chrání před riziky inflace

Inflace neboli to, jak peníze ztrácejí na hodnotě v průběhu peněz, je největším strašákem. Smutná pravda je, že spořicí účty vás před ní neochrání, a kolikrát to nesvedou ani termínované vklady – úrok na nich je příliš malý! Míra inflace se pohybuje nad dvěma procenty. Kde dostanete takové zhodnocení? Investiční zlato ho nabídne!

Možnost postupných investic

Do zlata se dá investovat velká částka najednou – nakoupíte hodnotnější slitek, nebo můžete přidávat své peníze postupně, tedy nakupovat například po jedné nebo dvou mincích. Je tedy vhodné i pro postupné šetření peněz.

Nepřináší s sebou žádné starosti

Investiční slitky a mince prostě koupíte, uložíte je doma do trezoru a o nic dalšího se nestaráte. Na rozdíl například od nemovitosti, s níž jsou spojeny nemalé starosti. Nejlepší na tom celém navíc je, že hodnota zlata stabilně roste. Jeho světové zásoby se ztenčují, i to je důvod, proč bude rostoucí tendence pokračovat.

Nakoupit a prodat ho je velmi jednoduché

Kde koupit zlaté slitky a mince? Třeba v pražském Obecním domě, kde sídlí Pražská mincovna. Zlato zde nakoupíte i prodáte vždy za aktuální ceny, které jsou aktualizovány několikrát denně. Kdo upřednostňuje bezkontaktní nakupování, ten může využít e-shop www.zlate-mince.cz. Na závěr ještě dodáme, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. Ani tuhle výhodu vám nemovitosti nenabídnou.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Mramorová bábovkaMramorová bábovka

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.