Odvlhčovač nenahradí větrání, ovšem pomůže odbourávat vznik plísní


03.10.2018Autor: MáMáma.cz

Odvlhčovač nenahradí větrání, ovšem pomůže odbourávat vznik plísní

Mnozí z nás se domnívají, že větrání není žádná věda. Otevřu okno a je to! Otevřená okna přes noc, kdy se vnější teplota blíží k nulovým hodnotám, je kontraproduktivní. Do domu či bytu se zbytečně natáhne chlad, a s ním i vlhkost. Proto platí pravidlo větrání během parných dnů a používání ventilaček v noci. Samozřejmě nesmí panovat brutální vedra, jaká jsme zažili v létě. To se téměř sto procent českých (ale i evropských) obyvatel činžovních domů rozhodlo pro opačnou variantu. Ve dne okenice zavřít a v noci si pustit chladnější vzduch do místnosti. Extrémní vysoké teploty už jsou za námi a nastává podzimní období plískanic a nočních nízkých teplot.

 Nenechte svůj dům zbytečně provlhnout špatným větráním. V domě by mělo být tepleji než venku. V Případě, že bydlíte ve stinném území, případně je ve vaší oblasti velká zima, pomůže vám ke krátkodobému větrání také odvlhčovač vzduchu.

Odvlhčovače vzduchu pomáhají hlavně v deštivém a mrazivém období

 

V zimě a na podzim už se začínají interiéry vytápět topením, a tato skutečnost významně pomáhá příznivému klimatu uvnitř domů a bytů. Pokud ani topení nepomáhá vysušit navlhlé zdivo, nebojte se zapojit odvlhčovače. Zařízení za rozumnou cenu vám prokážou velikou službu – speciálně, pokud klasické větrání nepomáhá. Nemůžete přeci v době, kdy dům vytápíte, mít současně otevřená okna.

 

Odvlhčovače vzduchu vyrovnávají teplotu uvnitř objektů

 

Stabilní teplota uvnitř jakéhokoliv objektu se dá samozřejmě regulovat s pomocí otevírání oken a nastavení teploty na topicím zařízení. Co však dělat, když se v přízemních místnostech drží vlhkost a v horních patrech je naopak teplota vyšší, než je snesitelná norma? S knoflíkem u topení nemusíte komplikovaně štelovat, stačí do spodních pater pořídit odvlhčovače vzduchu. Uvidíte, jak budete mít příjemně ve všech místnostech.

 


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Zapečené kedlubnyZapečené kedlubny

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.