Umělá inteligence v marketingu: Konkurent, nebo pomocník?


14.01.2023Autor: MáMáma.cz

Umělá inteligence v marketingu: Konkurent, nebo pomocník?

Umělá inteligence se pomalu dostává do sfér, kdy nahrazuje spoustu profesí. Možná je překvapivé, že by našla své uplatnění i v tak tvůrčí oblasti, jakou je marketing. A přece. Podívejte se na první blog psaný umělou inteligencí AI.

AI – tvorba textů?

Umělá inteligence (anglicky Artificial Intelligence, tedy AI) se dá překvapivě skvěle implementovat do moderního marketingu. Proč? Díky přednastaveným datům rychleji a efektivněji „rozumí“ preferencím zákazníků, a posléze aplikuje marketingové nástroje k získání a udržení jejich zájmu. Jistě jste si všimli, že náš pohyb na internetu je monitorován a s rostoucím počtem těchto zákaznických dat mohou firmy snadněji aplikovat různé marketingové nástroje, s nimiž pracuje právě AI. Tyto uložené informace ani sám člověk posléze nedokáže prozkoumat tak rychle, když bude potřebovat zacílit na různé typy zákazníků. Umělá inteligence si vše roztřídí sama. Jak tomu je ovšem třeba u textů? Může počítač napsat smysluplné sdělení, které by nepřipomínalo znění z Google translatoru?

První psaný blog AI – jak pracuje umělá inteligence?

Jak pracuje umělá inteligence v marketingu? Podívejte se například na web PISALEK. Devízou AI jsou jazykové modely GPT-3 strojového učení od OpenAI, jež umožňují vytvářet marketingové nástroje na vysoké úrovni. Stejně jako v nastaveních preferencí například v selektování mailů podle cílových skupin, i v textu umí AI zacílit na zákazníka. Jistě je vám jasné, že jinak lze hovořit k někomu se základním vzděláním a odlišně budete komunikovat s někým s akademickým titulem. Jisté informace hledá mladá dívka, ty však již nezajímají starší maminku na mateřské. Kreativní nástroje AI jen umí zrychlit a zefektivnit prodejní proces. AI umí odhalit vzory v zákazníkově chování a lépe předvídá jeho budoucí preference. Samozřejmě lépe zacílí nabídku, kterou vytvoří každému na míru. První blog psaný umělou inteligencí AI je tak logickou ukázkou toho, jak lze pracovat s moderními technologiemi. Uvidíte, jak je tento nástroj efektivní a hlavně zcela přirozený. Podívejte se zde: https://1blogai.cz/prvni-blog-psany-umelou-inteligenci-ai/.


Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte, pokud nemáte učet registrujte se.

Vybíráme z receptů

Vepřové s brokolicíVepřové s brokolicí

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.