V těhotenství i po porodu se většina času točí kolem dítěte. Mateřství ale není diagnóza. Ty víš, že jsi to pořád ty, jsi stále žena a jsi tady. Právě teď. Sedni si na gauč, nalej si sklenku červeného a vydechni. Večer si vezmi svoje oblíbené šaty, nalič se a svůdně na sebe zamrkej do zrcadla. Svět s tebou pořád počítá.

Únor jako období lilku

Únor jako období lilku

Mnoho lidí si myslí, že zahrádkáři v zimním období nemají co dělat, protože je vše pod sněhem anebo zmrzlé. Ovšem i v únoru se najde spousta práce pro ty, co rádi zahrádkáři. Například v únoru začíná výsadba spousta rostlin, jako i lilku. celý článek »

Sada krémů Hydroface se postará o vrásky i kruhy pod očima

Sada krémů Hydroface se postará o vrásky i kruhy pod očima

Málokterá žena se může chlubit dokonalou pletí. Většinu trápí kruhy pod očima, pigmentace a postupem času také vrásky. Začnou se objevovat nejdříve kolem očí a úst, pak se rozšiřují. Chcete-li se toho všeho zbavit, můžete se od rána do večera mazat několika krémy s různým účinkem, nebo zvolit univerzální řešení, které si poradí jak s vráskami, tak s nevzhlednou pigmentací a kruhy pod očima. celý článek »

Jak si sestavit zdravý jídelníček

Jak si sestavit zdravý jídelníček

I když to tak může vypadat, není tak těžké vytvořit si dietní jídelníček a tápajícím může vždy pomoci nějaký výživový poradce. Jídelníček je důležité tvořit podle toho, kolik vážíte, ale hledět i na výdej energie. Je rozdíl, jestli pracujete v kanceláři a celý den sedíte u počítače nebo pokud jste celý den na nohou a děláte těžkou manuální práci. Jak si sestavit zdravý jídelníček? celý článek »

Jak ušetřit při nákupu vánočních dárků

Jak ušetřit při nákupu vánočních dárků

Vánoce jsou svátky klidu, pohody a rodinného štěstí. Bez vánočních dárků se ale v žádném případě neobejdete. Nakupovat je na poslední chvíli by nebylo příliš rozumné, a navíc byste s největší pravděpodobností zaplatili zbytečně vysokou částku za jejich pořízení. I proto se vyplatí nakupovat nyní, kdy ještě stále probíhají nejrůznější slevové akce. Black Friday už je většinou za námi, nicméně některé kamenné prodejny a eshopy tuto akci prodlužují o několik dní nebo týdnů. Ušetřit na nákupu vánočních dárků je možné i jinak, mnohem jednodušeji a efektivněji. celý článek »

Krásná a zdravá pleť

Krásná a zdravá pleť

Touha po krásné, zdravé a mladistvě vypadající pleti trápí ženy už od počátku věků. Celé dějiny jsou mapovány ženami, které se snažily zastavit či alespoň zbrzdit příznaky stárnutí. Vždyť už Kleopatra se koupala v mléce, protože poté měla hebkou pleť a kůži. Ve skutečném životě či v románech bychom však našli i mnohem podivnější, nebo dokonce krutější způsoby, jakými si ženy ke krásné pleti pomáhaly. celý článek »

Pohádkové snění sice pod sněhem, ale přitom v teple

Pohádkové snění sice pod sněhem, ale přitom v teple

Už asi není moc dětí ani dospělých, které by neokouzlila kouzelná moc sněhu a ledu. Někoho více, někoho méně, ale veselý sněhulák Olaf se protančil do našich podvědomí s naprostou lehkostí. Také slýcháte od svých dětí naléhavé: „Prosím, já chci bydlet v Ledovém království?" celý článek »

Jak vařit kvalitně a přitom rychle?

Jak vařit kvalitně a přitom rychle?

Dítě je pro rodiče to nejcennější, co mají, proto se mu snaží poskytnout to nejlepší. Jak skloubit péči o děti, domácnost, později i práci s přípravou kvalitního jídla? celý článek »

Správná strava

Správná strava

Téma správné výživy dítěte je v dnešní době hodně rozšířené, a názory jsou hodně rozdílné. Jsou stále nové a nové výzkumy a objevy, že člověk neví co je vlastně dobře. Já se obecně řídila zdravím selským rozumem. celý článek »

Přestat se snažit zavděčit

Přestat se snažit zavděčit

Žila jsem 7 let ve vztahu, ve kterém hrála hlavní roli snaha se zalíbit. Zavděčit. Donutit druhého vidět veškerou moji snahu, jak v domácnosti, tak později s dětmi. Pořád jsem se snažila dělat více věcí než bylo potřeba. Každý den snídaně až do postele, každý den teplý čaj přinesený doslova pod nos. celý článek »

Netoužím po dítěti

Netoužím po dítěti

Nikdy by mě nenapadlo, že mezi námi jsou ženy, které nikdy nechtějí dítě. Vždy jsem si myslela, že biologické hodiny tikají každé ženě. Sice každé v jinou dobu, ale každá touží se jednou stát matkou, ať ve dvaceti nebo ve čtyřiceti. Ale kamarádka mě přesvědčila o opaku. celý článek »

Lepší časy

Lepší časy

Blíží se jaro. A já mám pocit, že se kruh uzavírá a jedna kapitola mého života končí. Vždycky jsem myslela, že jakmile nastane konec, jakmile dojdu na konec této cesty, přijde úleva. Ale on přišel spíše zvláštní pocit. Takový... Asi je to lítost. Velký životní krok směrem vpřed a uzavřená cesta zpátky. celý článek »

Co s tělem po porodu? Maminko, zpět do kondice!

Co s tělem po porodu? Maminko, zpět do kondice!

Jste pyšná maminka držící zázrak v náručí. Už to nikdy nebude jako dřív. A vaše postava pravděpodobně také ne. Když jsem se podívala do zrcadla, realita byla krutá. Kde je ten štíhlí pas, pevné bříško a zadeček?A co ty stehna a boky? Kdo to na mě kouká ze zrcadla? Spatřila jsem vytahané bříško plných strií. celý článek »

Vybíráme z receptů

Hustá zeleninová polévka 10+Hustá zeleninová polévka 10+

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.