V těhotenství i po porodu se většina času točí kolem dítěte. Mateřství ale není diagnóza. Ty víš, že jsi to pořád ty, jsi stále žena a jsi tady. Právě teď. Sedni si na gauč, nalej si sklenku červeného a vydechni. Večer si vezmi svoje oblíbené šaty, nalič se a svůdně na sebe zamrkej do zrcadla. Svět s tebou pořád počítá.

Pohodlně, ale šik

Pohodlně, ale šik

Každá z nás se snaží vypadat co nejlépe. Dokonalého vzhledu se snažíme dosáhnout nejen kvůli partnerovi, ale především kvůli tomu, abychom se my samy cítily dobře. Nebudeme si však nic nalhávat, od doby, co se z nás stanou maminky, to již není tak jednoduché jako dříve. Kromě toho, aby oblečení bylo slušivé, totiž přidáváme jeden důležitý požadavek, a to pohodlnost. Jaké tedy vybrat kousky, aby našemu novému životu vyhovovaly ve všech směrech? celý článek »

Buďte pyšná na své nohy: Stop tvrdým patám

Buďte pyšná na své nohy: Stop tvrdým patám

Žena přirozeně touží po tom být krásná. Krása spočívá pro každého v něčem jiném, na čem se ale jistě shodneme všichni, je nutnost čistoty a upravenosti. Nad péčí o své tělo se většinou ani nemusíme zamýšlet, je pro nás přirozenou součástí dní. Na těle jsou však i místa, která jsou na první pohled skryta, a tudíž tíhneme k tomu je zanedbávat. Ano, bavíme se o našich nohách! celý článek »

Jak bez stresu a depresí protančit vánočními svátky?

Jak bez stresu a depresí protančit vánočními svátky?

Každé roční období má své. Zima dokáže být krásná a romantická, ale zároveň umí pořádně podlomit naše zdraví. Když už jste se díky vysokým dávkám vitamínu C ubránili virovým epidemiím, za rohem na vás čeká únava, nedostatek energie a pocit vyčerpání. To vše je způsobené pochmurným počasím bez slunečního svitu, brzkým stmíváním, změnou času i hektickým lítáním kolem Vánoc. Spíte špatně? Cítíte vnitřní neklid? Jste ve stresu? Tyto lehké příznaky narušující váš životní komfort mohou mít fatální následky na vašem zdraví v podobě dlouhodobých depresí. Jak si zajistit duševní pohodu i ve velmi náročném období? celý článek »

Pro novopečené maminky: Podívejte se na hračky, které jsou vhodné od narození

Pro novopečené maminky: Podívejte se na hračky, které jsou vhodné od narození

V současné době, kdy internet zasahuje do všech oblastí našeho života, je spousta věcí naprosto jednoduchá. Během těhotenství se nemusíte s pupíkem prodírat davem lidí v obchodech, zejména teď před vánočními svátky, kdy jsou obchody doslova přeplněné. Abyste nakoupila miminku nějaké pěkné oblečení a hračky, stačí usednout k počítači a vybrané produkty házet do virtuálního košíku. Potom pouze zaplatíte a vyčkáte, než vám kurýr přiveze balíček. celý článek »

Nevíte si rady s výběrem koberce?

Nevíte si rady s výběrem koberce?

Při koupi nového koberce je potřeba si nejprve ujasnit, co od koberce očekáváte, a od toho se odvíjí, kam ho umístíte. Jiný design bude mít koberec na chodbě oproti koberci do obývacího nebo dětského pokoje. Vhodně vybraný koberec dokáže velkou měrou zútulnit interiér a skvěle doplňuje barevné ladění místnosti. celý článek »

Kadeřnické potřeby pro všechny typy vlasů

Kadeřnické potřeby pro všechny typy vlasů

Nejen zkušené profesionálky, ale i ženy, které si chtějí své vlasy upravovat vlastnoručně doma, potřebují mít ve výbavě kvalitní kadeřnické potřeby. Ty usnadní práci a zaručí, že budou vlasy zdravé, krásné a plné lesku. K úpravě vlasového porostu vám nemusí stačit pouze hřeben nebo kartáč, šampon a kondicionér, zcela jistě využijete také další pomůcky, jako jsou olejíčky, kúry, laky, tužidla, gely, vosky a jiné vlasové přípravky. Dále doma oceníte praktický fén, kulmu, žehličku pro úpravu vlasů, natáčky a gumičky. celý článek »

Dřevěná postel do moderní ložnice

Dřevěná postel do moderní ložnice

Dřevěný nábytek sloužil skvěle našim předkům a slouží i nám v moderní éře. Dřevo je zkrátka materiál trvanlivý, pěkný, příjemný na pohled, variabilní a pro nábytek jako stvořený. Není divu, že dřevěná postel má i v dnešních domácnostech své místo. celý článek »

Ženy, šijte! Co budete potřebovat?

Ženy, šijte! Co budete potřebovat?

Při šití zapomenete na starosti všedních dní. Budete to vy, váš stroj, zábavná práce a na konci vždy radost z vydařeného díla. Je jedno, jestli si budete šít pytlíčky na bylinky, dekorativní potahy na polštáře nebo originální kabelku a oblečení, s šitím si najdete zálibu, která vás plně uspokojí. Inspirujte se a vybavte si dílnu. celý článek »

Wellness hotel Boží Oko – unikátní dovolená na jihu Čech

Wellness hotel Boží Oko – unikátní dovolená na jihu Čech

V poslední době si lidé oblíbili wellness pobyty v tuzemsku. Není divu, nemusejí se trápit dlouhým cestováním. Když mají chuť, rezervují si ubytování jižní Čechy přes internet během pár okamžiků. Pro všechny, kteří milují relaxaci v nitru přírody, cyklistiku, jízdu na koni, koupání, golf, architektonické skvosty i zimní sporty, je určen odpočinek v komfortně zařízeném penzionu. celý článek »

Nezapomínejte na partnera a dopřejte si víkend ve dvou

Nezapomínejte na partnera a dopřejte si víkend ve dvou

Že milujete svou malou ratolest nade vše? Nepochybujeme o tom, ale myslíte také na vašeho partnera? Jakmile do vztahu přijdou děti, jeho podoba se radikálně změní. Nezapomínejte ani na otce svých dětí a vydejte se na víkend jen ve dvou. Ve finále z toho budete profitovat všichni. celý článek »

Pavel Smutný a konference o české odvaze i komplexech

Pavel Smutný a konference o české odvaze i komplexech

Ve Vlasteneckém sále historického Karolina proběhlo 17. května udělení Ceny Arnošta Lustiga. Touto cenou za odvahu a statečnost, lidskost a spravedlnost byla oceněna dřívější disidentka Dana Němcová a u příležitosti akce se konala i konference na podobné téma, na níž se sešlo několik známých osobností veřejného dění. Konference Odvahou k úspěchu aneb Konec českého komplexu? chtěla nastartovat diskusi věnovanou důležitým tématům současnosti. Na udělování ceny tedy navazovala nejen časově, ale také právě tématem, které navrhl výbor Ceny Arnošta Lustiga. celý článek »

Péče o vlasy za nepříznivého počasí

Péče o vlasy za nepříznivého počasí

Chlad, vítr, déšť to vše naše vlasy vysušuje a poškozuje. Vlasy jsou neposlušné, poletují, pokožka hlavy je suchá a s dokonalým účesem máme problémy. V chladných měsících je třeba o vlasy více dbát než v létě. celý článek »

Vybíráme z receptů

Kuřecí steak s omáčkou z loupaných rajčatKuřecí steak s omáčkou z loupaných rajčat

Rychlé, lehké a dobré je kuře na těstovinách

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.