Zajimavé články od odborníku na zajímavá témata jako porod, těhotenství, sex a vztahy a spoustu další. Přinášíme Vám také příběhy našich čtenářek.

4 nejčastější mýty o šestinedělí

4 nejčastější mýty o šestinedělí

Porodnice je tichá, ležíš, odpočíváš, ale nemůžeš spát. Dítě je vedle tebe, nechtěla jsi, aby bylo jinde. Koukáš z okna a přemýšlíš o porodu a o tom, co přijde teď. To těhotenství nějak uteklo, pomyslíš si. Teď tě čeká šestinedělí a ty marně vraštíš čelo, jak uvažuješ, co o něm vlastně víš. A je to všechno pravda? Nějak si nejsi jistá. A tak si říkáš. Jak to teda je? celý článek »

Jak se seznámit, když jsem svobodná matka?

Jak se seznámit, když jsem svobodná matka?

Každá jsme někdy řešila, jak se seznámit a spřátelit s druhými. Existuje hodně maminek, které na mateřské vypadnou z kruhu přátel, bývají sami nebo ztratí kontakty, co měli v práci či řeší, jak se seznámit, když nemají partnera. Jak se vlastně seznámit s druhými? O tom nám poví Olga Strnadová autorka knihy Seznámit se je snadné aneb udělejte si přátele, která pomáhá lidem lépe komunikovat, navazovat kontakty a vytvářet vztahy. Podívejte se, copak nám Olga pověděla... celý článek »

5 tipů, jak zaručeně podlehnout strachu z porodu

5 tipů, jak zaručeně podlehnout strachu z porodu

Hodně z nás se chce na porod připravit. Chce mít potřebné informace a vědět, co se bude dít. Proto jdeme k prvnímu zdroji, který je od malička k dispozici. Ke svojí rodině, přátelům, známým. Potom na internet, do knih a k odborníkům. Na tom není nic špatného. Informovanost je skvělá věc, ale záleží na tom, jaký druh informací si z toho všeho bereme. Máme pro Vás s lehkou nadsázkou 5 tipů, jak zaručeně podlehnout strachu z porodu. Poznáváte se v některém z nich? celý článek »

Deník zasloužilé matky

Deník zasloužilé matky

Jmenuju se Irena Bartošová a jsem maminkou dvou dospělých dcer. Obě moje babičky měly těžké porody. Velmi těžký porod měla i moje maminka se mnou. Nedostala jsem do života žádnou jinou „pravdu“ než takovou, že porod je hrozný, bolestivý a že se na něj může i umřít. A tak to taky bylo. Konečně vím, že to může být jinak. A tohle je můj příběh. celý článek »

Jak pomoci ženám, aby hezky porodily?

Jak pomoci ženám, aby hezky porodily?

Kdysi jsem studovala porodní asistenci. I to byl jeden z důvodů, proč jsem začala pracovat s maminkami. Ze školy jsem odešla s jednou otázkou. Kde se učí, jak hezky porodit? celý článek »

Přirozený porod...je to vůbec možné?

Přirozený porod...je to vůbec možné?

Hodně žen se dnes bojí, že nedokáží přirozeně porodit. Že už jsme civilizací tolik zhýčkaní a rozmazlení, že tyhle pradávné instinktivní věci u nás už prostě nefungují. Že naše těla už mají jinou stavbu a porodit dítě už prostě nezvládnou. Je to pravda? Nebo je všechno jinak? celý článek »

Ideální porodnice? Ano.

Ideální porodnice? Ano.

Kdo by nechtěl ideální porodnici. A jak jí vlastně vybrat? Důležité je vědět, co vlastně očekávám. Jak si to představuji a jak budu naladěná. Pojďte se krok za krokem podívat na to, co udělat, abych si vybrala, byla spokojená a všechno bylo tak říkajíc, jak chci. celý článek »

Chci být máma a vím, že to dokážu

Chci být máma a vím, že to dokážu

Co všechno se dá v životě změnit? Co všechno jde udělat jinak, když jsme zvyklí to 20 let dělat jedním způsobem? Co když mi nevyhovuje, jak žiju, co když toužím být máma, mám strachy, nevím, jak to bude, ale chci to změnit? Chci si věřit. Tohle je příběh o změně. O změně ženy, kterou její známí skoro nepoznali a kroutili hlavou. A ptali se: "Jak jsi to jenom udělala?" celý článek »

3 mýty o tom, jaká bych měla být

3 mýty o tom, jaká bych měla být

"Měla bys tohle. A tohle nemůžeš. Takhle to nedělej!" Ve svojí snaze mi v životě pomoci jsem slyšela od rodiny a přátel různé věci. Dlouho jsem byla zakřiknutá, tichá a v koutku, protože mě děsila představa konfliktu. Nakonec mi ale došlo, že to takhle nechci a že potřebuji být sama sebou stejně jako potřebuji kyslík k dýchání. Věřím, že žena je v životě jedině šťastná, když ani přes svatbu, miminko a rodinu nezapomene, kým vlastně je. Já na to na dlouhou dobu zapomněla a tohle je můj příběh. celý článek »

Jsem správná máma, když...?

Jsem správná máma, když...?

Máte někdy pocit, že je něco doma nad Vaše síly, vy zakřičíte na děti a pak je Vám to líto? Nebo chcete jít s kamarádkou ven a na děti vůbec nemyslet a myslíte si, že správná máma by to tak mít neměla? Tak nezoufejte, protože každé z nás se někdy stane, že jí uletí nervy nebo že chce mít chvíli sama pro sebe. Pojďte se podívat na další případy, kdy možná pochybujete a říkáte si: "Panebože, co jsem to za mámu?" celý článek »

Mléčňáky jsou na nic nebo ne?

Mléčňáky jsou na nic nebo ne?

Příběhů bylo hodně, ale co konkrétní tipy a rady? Třeba na něco tak "banálního" jako je čištění zubů. A co Vaše dítko? Čistíte klasickou pastou nebo jí zásadně odmítá a chce jahodu a nic než jahodu? A jak se vlastně správně čistí zoubky? Že to není věda? A jste si jistí?... celý článek »

Do naha aneb Martinin příběh o porodu jinak

Do naha aneb Martinin příběh o porodu jinak

Porod jako takový mě začal zajímat už jako malou. Měla jsem ráda děti a miminka. Věděla jsem už tehdy, že budu jednou taky máma, že chci být máma. Takže musim říct, že jsem byla vyděšená z toho, jak to udělám, abych byla dobrá máma a abych neměla stejný porod jako ta moje. Jednou jsem se mamky zeptala, jaké to bylo, když mě rodila. Ona zesmutněla a povídá: "Marti, to byla ta nejhorší bolest v životě." Zarazilo mě to a bodlo do srdce jako nůž. Myslela jsem si, že to je moje vina. celý článek »

Vybíráme z receptů

Domácí lučinaDomácí lučina

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.