Zajimavé články od odborníku na zajímavá témata jako porod, těhotenství, sex a vztahy a spoustu další. Přinášíme Vám také příběhy našich čtenářek.

O razítkách (nejen) na oblečení

O razítkách (nejen) na oblečení

Razítka na textil je dnes oblíbenou formou označení oblečení mezi mnohými maminkami, které potřebují přehledně a poměrně trvale označit garderóbu svých ratolestí. Zajímá vás, kam až sahá historie prvních razítek, kde všude se využívají a jste zvědavý na více detailů o razítkách na oblečení? To všechno a ještě mnohem více vás čeká v následujících řádcích. celý článek »

Kde najdete přehled akreditací MŠMT?

Kde najdete přehled akreditací MŠMT?

Vzděláváme se celý život, ne vždy se ale musí jednat o školu jako takovou. Znalosti nabýváme i v různých kurzech, kdy nás vedou zkušení lidé. Je však podstatné vědět, kdo je skutečně odborník. Není přitom nic snazšího, než si to zjistit. celý článek »

Jak správně zahnízdit miminko?

Jak správně zahnízdit miminko?

Uložit miminko ke spánku není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nepohodlí, kroucení, miminko leze, převaluje se, zkrátka a dobře najít vhodnou polohu je občas kříž. Přejete si někdy, aby bylo ukládání ke spánku snazší nebo úplně bezproblémové? celý článek »

Papírový tubus – ekologický luxusní obal

Papírový tubus – ekologický luxusní obal

Jedním z největších problémů současnosti je velké množství plastových obalů, které zamořují přírodu. Lidé, kterým není osud země lhostejný, si pomalu začínají vybírat zboží v takových obalech, které by co nejméně poškozovaly životní prostředí. Jedním z takových obalů jsou i papírové tubusy, které jsou nejen ekologicky nezávadné a biologicky odbouratelné, ale navíc dokážou vašemu produktu dodat punc luxusu a exkluzivity. Do papírového tubusu můžete zabalit například láhev kvalitního alkoholu, kosmetiku, oblečení a díky tomu, že je jejich vnitřní strana opatřena speciální vrstvou, je možné je použít i k hygienickému balení potravin. celý článek »

Jak ochránit vánoční stromeček před dětmi? Vsaďte na dětskou zábranu

Jak ochránit vánoční stromeček před dětmi? Vsaďte na dětskou zábranu

Vánoční stromeček je pro malé děti obrovským lákadlem. Proto opravdu dobře promyslete, kam ho umístíte a především, jak jej zabezpečíte před nenechavýma dětskýma ručičkama. Děti totiž své okolí nejčastěji prozkoumávají tak, že jej osahávají, což se stromečku může stát osudným. Jaká pravidla dodržet při zdobení prvního vánočního stromečku a jak jej před dětmi ochránit? celý článek »

Užijte si se svými malými lyžaři zimní sezonu v teple a v pohodě

Užijte si se svými malými lyžaři zimní sezonu v teple a v pohodě

Chystáte se na rodinnou dovolenou spojenou s lyžováním? Možná jezdíte na roky prověřené místo, možná se naopak poohlížíte po nové destinaci, kde budete spokojeni jak vy, tak vaši nejmenší sportovci. celý článek »

Naučte se hlídat si cenu zlata. Šetříte tím svoje peníze

Naučte se hlídat si cenu zlata. Šetříte tím svoje peníze

Mezi konzervativní a oblíbené investice, se kterými určitě nesáhnete vedle, rozhodně patří investiční zlato. Díky své celosvětové oblíbenosti a hodnotě, která se drží nad úrovní inflace, se běžně doporučuje alespoň jako desetina hodnoty majetku. Ale odkud takové zlaté slitky vlastně pochází a na co si dát pozor, aby byl nákup zlata co možná nejvýhodnější? To se dozvíte přímo v tomto článku. celý článek »

Na angličtinu není nikdy brzy, učit se mohou děti od plínek!

Na angličtinu není nikdy brzy, učit se mohou děti od plínek!

Kdy začít s výukou cizích jazyků, není ve školce příliš brzy? Rozhodně ne! Odborníci se shodují, že raná výuka angličtiny nejen funguje, ale podporuje zdravý vývoj dítěte, rozvoj kognitivních funkcí i sociálních dovedností. Nadto lze začít dokonce už ve věku, kdy jsou děti ještě v plenkách, kdy sice nejde o výuku jako takovou, ale v budoucnu přinese takové učení náskok před ostatními v podobě skvělé intonace i výslovnosti. Jaké jsou další výhody výuky cizího jazyka u nejmenších? celý článek »

Co letos pod stromeček? Někdo ocení i praktické dárky.

Co letos pod stromeček? Někdo ocení i praktické dárky.

Lámete si hlavu, jak letos potěšit maminku, babičku dědu, tátu či drahou polovičku? Někoho zkrátka potěší, když se může dobře postarat o věci, které má rád, nebo se stane práce jednodušší a zábavnější. Máme pro vás pár tipů, díky kterým můžete svým blízkým rozzářit úsměv na tváři. celý článek »

Nenechte peníze podlehnout inflaci aneb jak zhodnotit své finance

Nenechte peníze podlehnout inflaci aneb jak zhodnotit své finance

Období posledních dvou let, kdy se celý svět potýká s pandemií koronaviru, řádně otřásl ekonomikou nejen České republiky, ale i řady dalších zemí. Dochází k neustálému zdražování, které pocítíme v podstatě ve všech oblastech našeho života, ať už z pozice běžných občanů, tak i podnikatelských subjektů. Bohužel to nevypadá, že by se zdražování chýlilo ke svému konci a vyhlídky odborníků nejsou také zrovna pozitivní. Inflace, která má dosáhnout až 4 procent, tak negativně ovlivní opravdu vše. celý článek »

Vánoce a skvělé dárky pro všechny děti

Vánoce a skvělé dárky pro všechny děti

Vánoce se neúprosně rychle blíží, a tak začali mnozí rodiče i prarodiče přemýšlet, co koupit malým ratolestem pod stromeček. Také vám přijde, že je to rok od roku těžší? Nechte si poradit, co udělá malým dětem zaručeně radost. celý článek »

Dárky pro muže a děti v originální podobě? Volte zlaté mince

Dárky pro muže a děti v originální podobě? Volte zlaté mince

Ti z vás, kteří se nespokojí s tradičními dárky pro své blízké a známé, mohou zvolit zajímavé řešení v podobě investičního zlata. Jde o skutečně originální způsob, jak dát oslavenci najevo, že si jej skutečně ceníte. celý článek »

Vybíráme z receptů

Mramorová bábovkaMramorová bábovka

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.