Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Přetížené dítě

Přetížené dítě

V současné době je velmi populární zapisovat děti již od útlého, někdy i kojeneckého věku, na různé zájmové, nebo naopak všestranně rozvíjející kroužky. Jaké výhody a nevýhody takovéto aktivity s dětmi mají a jak poznat, že je vaše dítě přetížené? celý článek »

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Naši mazlíčci s námi žijí ve společných domácnostech a jsme s nimi v těsném kontaktu. I když svou kočku či psa očkujete proti nejnebezpečnějším chorobám, hrozí vám každý den riziko nákazy. A to i od zvířat, která se z domova nehnula ani na krok. Které nemoci se mohou přenést ze zvířat na lidi? celý článek »

Pejsci k dětem

Pejsci k dětem

Jaký je nejlepší pes pro děti? To je častá otázka, ale není na ni žádná konkrétní odpověď. Můžete si přečíst desítky pozitivních zážitků s tím nebo oním plemenem a ve finále zjistit, že takový pejsek není vůbec pro vás a vaše ratolesti vhodný. Je to dáno tím, že ačkoliv známe obecnou charakteristiku plemene, musíme si uvědomit, že stejně jako je tomu u i člověka, každý pes je individualitou. celý článek »

Hyperaktivita dětí (ADHD)

Hyperaktivita dětí (ADHD)

ADHD patří k poruchám, u kterých se příznaky a jejich intenzita mění během vývoje jedince. Rozdíly jsou také mezi chlapci a dívkami. Jde o poruchu pozornosti, hyperaktivitu a impulzivitu. ADHD je porucha, kterou je možné léčit. Trpí jí zhruba každé třinácté dítě. celý článek »

Obezita a nadváha u dětí

Obezita a nadváha u dětí

Nadváha a obezita není problémem jen dospělých. Obezita a nadváha postihují v České republice 20–30 % dětí. Dětská obezita je závažný psychosociální problém,ale především závažný zdravotní problém. Hlavní zdroj dětské obezity v civilizovaném světě lze jednoznačně pojmenovat - je to životní styl rodiny. Počet obézních dětí i mladistvých neustále v ČR stoupá. celý článek »

Jak vybrat letní tábor?

Jak vybrat letní tábor?

Základem úspěchu je dostatek informací. Je vhodné najít si informace nejen na internete, ale také se pozeptat známých a kamarádů. Dobrým znamením je také tradice. Pokud stejní lidé pořádají už spousty let stejný tábor na totožném místě, nejspíš tam bude vše v pořádku. Dalším krokem by mělo být osobní setkání s hlavním vedoucím. celý článek »

Básničky pro šikovné dětičky

Básničky pro šikovné dětičky

Nejlepší způsob, jak podpořit rozvoj řeči a jazyka je si s dítětem povídat, číst, říkat básničky a zpívat. Dítě musí slyšet jednoduchou a srozumitelnou řeč, žádné žvatlání. Každý den, bychom si měli najít čas na čtení pohádek, povídání si nad knížkou, říkání básníček nebo zpívání písniček. celý článek »

Kdy zajít k logopedovi?

Kdy zajít k logopedovi?

Každé dítě je výjimečné, a proto i osvojování si správné výslovnosti probíhá individuálně. Některé děti se správnou výslovnost naučí poměrně brzy a rychle, a to i hlásky, které v českém jazyce považujeme za nejtěžší (r,ř), jiné se s jejich výslovností perou i ve školním věku. Když srovnáme vrstevníky, existují velké rozdíly mezi jednotlivými dětmi, které však ještě nemusejí znamenat poruchu řeči. celý článek »

Pečeme s dětmi

Pečeme s dětmi

Každé dítě se rádo patle v těstě a mouce. Prostě, jak je nepořádek tak je to teprve správná sranda ☺ A proč jen péci na vánoce? Nepořádek si můžeme udělat i během roku ☺. Když není pěkné počasí a nebo je dítko nemocné, tak je to fajn nápad jak si na odpolední mlsání sami mohou děti něco upéct. celý článek »

Školky umí děti zabavit i naučit spoustu nových věcí

Školky umí děti zabavit i naučit spoustu nových věcí

Školka je pro děti nejen výbornou přípravou na školní roky, ale naučí je zvládat mnohé činnosti, zabaví je a může objevit i jejich talent. Hraní, sportování, pobyt na čerstvém vzduchu a jiné aktivity patří do běžného dne ve školkách. Velkou předností je, že si malé holčičky a kluci zvyknou na kolektiv. celý článek »

Dawnův syndrom

Dawnův syndrom

Downův syndrom patří mezi nejčastější genetické vady. Tato porucha je způsobena nesprávným počtem chromozomů. Buňky normálního člověka obsahují 46 chromozomů, to jsou dvě sady po 23 chromozomech. celý článek »

Plavání batolat

Plavání batolat

Plavání miminek se soustředí hlavně na zábavu a lehkost volného pohybu.  Voda může miminku připomínat příjemné chvíle v  bříšku, kde ještě nedávno bezstarostně plavalo v plodové vodě. Většina kurzů se vypisuje pro děti od 6 měsíců. Teplota vody je kolem 31-32 stupňů. celý článek »

Vybíráme z receptů

Maso v listovém těstěMaso v listovém těstě

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.