Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Co dělat, když se kojení nedaří

Co dělat, když se kojení nedaří

Kojení je jedna z nejkrásnějších věcí, které můžete jako maminka zažít. Předporodní příprava na kojení je věc jedna, stejně jako teorie, ale praxe věc druhá. Problémů, které mohou při kojení nastat, je celá řada – kde hledat pomoc, když se kojení nedaří? celý článek »

Dvě děti standard, tři nerozum?

Dvě děti standard, tři nerozum?

Máte jedno dítě a uvažujete o tom pořídit si další miminko? Nebo ještě děti nemáte, ale máte jasnou představu o tom, že chcete mít dvě, nebo dokonce tři děti? Jak moc velký rozdíl je mít jedno dítě nebo více dětí a kolik například dítě stojí? Nabízíme jeden z možných úhlů pohledu na to, co znamená větší rodina. celý článek »

Co všechno obnáší dětská rovnátka?

Co všechno obnáší dětská rovnátka?

Jdete s dítětem od zubaře a v ruce si nesete doporučené k ortodontistovi? Málokdo ví, co ortodontická léčba u dětí i u dospělých obnáší a na co se připravit. Vše podstatné najdete v tomto článku. celý článek »

Jak na správný motorický vývoj dítěte?

Jak na správný motorický vývoj dítěte?

Narozením dítěte se změní rodičům celý dosavadní život, každý den pro ně připraví nové a nové úkoly, které musí oni, stejně jako jejich dítě zvládnout. Držet v náručí dítě, které má minimální svalové napětí, je pro mnoho rodičů nečekaným zážitkem. Jak s dítětem správně zacházet, abychom mu umožnili optimální motorický vývoj? celý článek »

Nezvládnout všechno sama není hřích

Nezvládnout všechno sama není hřích

V lidském životě nastanou situace, kdy se nahromadí množství úkolů, práce nebo náročných činností, a vy budete vystavena velkému stresu. Máte několik možností, jak zareagovat – existují ženy, které v těchto a podobných situacích volí vždy stejnou reakci, a sice „já to zvládnu“. Je to nejlepší možná strategie? celý článek »

Chcete si přivydělat při rodičovské a všichni vyžadují ŽL? Začněte podnikat!

Chcete si přivydělat při rodičovské a všichni vyžadují ŽL? Začněte podnikat!

Láká vás přivýdělek při rodičovské a narážíte na nedostatečnou nabídku práce, která by byla slučitelná s péčí o malé děti? Stává se vám často, že nabídky zahrnují práci na IČO (na základě živnostenského listu)? Pokud uvažujete primárně o přivýdělku, zkuste podnikání jako vedlejší činnost! celý článek »

Dítě u zubaře

Dítě u zubaře

Vaše dítě má už několik zubů a stále váháte, zda s ním jít k zubaři? Jak by vlastně měla vypadat správná péče o chrup dítěte a jak je to s preventivními prohlídkami? Poradíme vám. celý článek »

Kdy je nejlepší čas na druhé dítě?

Kdy je nejlepší čas na druhé dítě?

Otázka, kterou řeší mnoho rodičů, kteří již jedno dítě mají. Mnohdy ji řeší dříve, než by o tomto tématu chtěli uvažovat – tedy ve chvíli, kdy si volí délku rodičovské dovolené. Kdy je nejlepší čas na to počít sourozence? celý článek »

Zubní kartáček při prvním zubu – brzy, nebo nejvyšší čas?

Zubní kartáček při prvním zubu – brzy, nebo nejvyšší čas?

Zubařů je nedostatek a dentální péče v České republice za ostatními evropskými zeměmi v lecčems pokulhává. Péče dentální hygienistky, tedy základní prevence, není hrazená z veřejného zdravotního pojištění, ale zákroky zubaře ano. Jak je to s péčí o zuby našich dětí? celý článek »

Končí mi mateřská, co dál?

Končí mi mateřská, co dál?

"Mám rodinu, všechno klape, jak má a moje mateřská se pomalu blíží ke konci. Strávila jsem přes 3 roky doma a najednou se musím vrátit do pracovního procesu. Co mám čekat? A jaké možnosti mám, když chci být víc s dětmi?" říkáš si nervózní u zrcadla. Žmouláš si ruce, které se ti trochu klepou, když si žehlíš košili a chystáš se na pohovor. Máme pro tebe několik rad. celý článek »

Dítě zásadně (ne)trestat

Dítě zásadně (ne)trestat

Mít dítě je jedna z nejkrásnějších věcí na světě, ale jak ho vychovat? Je potřeba držet ho zkrátka a pevně nebo mu nechat úplnou volnost? A co dělat, když prostě zlobí a tobě ulítnou nervy? Pojď se podívat, jak být tou nejlepší mámou a mít dobrý pocit z toho, jak vychováš. Je na to jednoduchý recept. celý článek »

Mít 7 dětí mi nestačí aneb příběh pěstounky

Mít 7 dětí mi nestačí aneb příběh pěstounky

Porodila 7 dětí a dalších 7 vychovala. Když se sejdou doma u večeře, tak se skoro nevejdou ke stolu a když se fotí, tak se mačkají k sobě, ale nikomu to nevadí. Jsou rodina. Vyzpovídali jsme profesionální pěstounku Simonu, která miluje děti, ráda pomáhá a zasvětila svůj život starání se o druhé. Přečtěte si její příběh... celý článek »

Vybíráme z receptů

Zapečená brokolice se sýrem a jogurtemZapečená brokolice se sýrem a jogurtem

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.