Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Co všechno obnáší dětská rovnátka?

Co všechno obnáší dětská rovnátka?

Jdete s dítětem od zubaře a v ruce si nesete doporučené k ortodontistovi? Málokdo ví, co ortodontická léčba u dětí i u dospělých obnáší a na co se připravit. Vše podstatné najdete v tomto článku. celý článek »

Jak na správný motorický vývoj dítěte?

Jak na správný motorický vývoj dítěte?

Narozením dítěte se změní rodičům celý dosavadní život, každý den pro ně připraví nové a nové úkoly, které musí oni, stejně jako jejich dítě zvládnout. Držet v náručí dítě, které má minimální svalové napětí, je pro mnoho rodičů nečekaným zážitkem. Jak s dítětem správně zacházet, abychom mu umožnili optimální motorický vývoj? celý článek »

Nezvládnout všechno sama není hřích

Nezvládnout všechno sama není hřích

V lidském životě nastanou situace, kdy se nahromadí množství úkolů, práce nebo náročných činností, a vy budete vystavena velkému stresu. Máte několik možností, jak zareagovat – existují ženy, které v těchto a podobných situacích volí vždy stejnou reakci, a sice „já to zvládnu“. Je to nejlepší možná strategie? celý článek »

Chcete si přivydělat při rodičovské a všichni vyžadují ŽL? Začněte podnikat!

Chcete si přivydělat při rodičovské a všichni vyžadují ŽL? Začněte podnikat!

Láká vás přivýdělek při rodičovské a narážíte na nedostatečnou nabídku práce, která by byla slučitelná s péčí o malé děti? Stává se vám často, že nabídky zahrnují práci na IČO (na základě živnostenského listu)? Pokud uvažujete primárně o přivýdělku, zkuste podnikání jako vedlejší činnost! celý článek »

Dítě u zubaře

Dítě u zubaře

Vaše dítě má už několik zubů a stále váháte, zda s ním jít k zubaři? Jak by vlastně měla vypadat správná péče o chrup dítěte a jak je to s preventivními prohlídkami? Poradíme vám. celý článek »

Kdy je nejlepší čas na druhé dítě?

Kdy je nejlepší čas na druhé dítě?

Otázka, kterou řeší mnoho rodičů, kteří již jedno dítě mají. Mnohdy ji řeší dříve, než by o tomto tématu chtěli uvažovat – tedy ve chvíli, kdy si volí délku rodičovské dovolené. Kdy je nejlepší čas na to počít sourozence? celý článek »

Zubní kartáček při prvním zubu – brzy, nebo nejvyšší čas?

Zubní kartáček při prvním zubu – brzy, nebo nejvyšší čas?

Zubařů je nedostatek a dentální péče v České republice za ostatními evropskými zeměmi v lecčems pokulhává. Péče dentální hygienistky, tedy základní prevence, není hrazená z veřejného zdravotního pojištění, ale zákroky zubaře ano. Jak je to s péčí o zuby našich dětí? celý článek »

Končí mi mateřská, co dál?

Končí mi mateřská, co dál?

"Mám rodinu, všechno klape, jak má a moje mateřská se pomalu blíží ke konci. Strávila jsem přes 3 roky doma a najednou se musím vrátit do pracovního procesu. Co mám čekat? A jaké možnosti mám, když chci být víc s dětmi?" říkáš si nervózní u zrcadla. Žmouláš si ruce, které se ti trochu klepou, když si žehlíš košili a chystáš se na pohovor. Máme pro tebe několik rad. celý článek »

Dítě zásadně (ne)trestat

Dítě zásadně (ne)trestat

Mít dítě je jedna z nejkrásnějších věcí na světě, ale jak ho vychovat? Je potřeba držet ho zkrátka a pevně nebo mu nechat úplnou volnost? A co dělat, když prostě zlobí a tobě ulítnou nervy? Pojď se podívat, jak být tou nejlepší mámou a mít dobrý pocit z toho, jak vychováš. Je na to jednoduchý recept. celý článek »

Mít 7 dětí mi nestačí aneb příběh pěstounky

Mít 7 dětí mi nestačí aneb příběh pěstounky

Porodila 7 dětí a dalších 7 vychovala. Když se sejdou doma u večeře, tak se skoro nevejdou ke stolu a když se fotí, tak se mačkají k sobě, ale nikomu to nevadí. Jsou rodina. Vyzpovídali jsme profesionální pěstounku Simonu, která miluje děti, ráda pomáhá a zasvětila svůj život starání se o druhé. Přečtěte si její příběh... celý článek »

4 nejčastější mýty o šestinedělí

4 nejčastější mýty o šestinedělí

Porodnice je tichá, ležíš, odpočíváš, ale nemůžeš spát. Dítě je vedle tebe, nechtěla jsi, aby bylo jinde. Koukáš z okna a přemýšlíš o porodu a o tom, co přijde teď. To těhotenství nějak uteklo, pomyslíš si. Teď tě čeká šestinedělí a ty marně vraštíš čelo, jak uvažuješ, co o něm vlastně víš. A je to všechno pravda? Nějak si nejsi jistá. A tak si říkáš. Jak to teda je? celý článek »

Jak se seznámit, když jsem svobodná matka?

Jak se seznámit, když jsem svobodná matka?

Každá jsme někdy řešila, jak se seznámit a spřátelit s druhými. Existuje hodně maminek, které na mateřské vypadnou z kruhu přátel, bývají sami nebo ztratí kontakty, co měli v práci či řeší, jak se seznámit, když nemají partnera. Jak se vlastně seznámit s druhými? O tom nám poví Olga Strnadová autorka knihy Seznámit se je snadné aneb udělejte si přátele, která pomáhá lidem lépe komunikovat, navazovat kontakty a vytvářet vztahy. Podívejte se, copak nám Olga pověděla... celý článek »

Vybíráme z receptů

Hustá zeleninová polévka 10+Hustá zeleninová polévka 10+

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.