Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Zabavte své děti hrami zadarmo

Zabavte své děti hrami zadarmo

Však to znáte, je víkend a děti nemají co na práci a Vám už dochází nápady, jak je zabavit. Nechcete, aby se z nudy uchýlily k počítači nebo televizi, ale za atrakce v dětských zábavních parcích se Vám nechce utrácet? Nevadí! Naše tipy na zábavu pro děti Vás nebudou stát ani korunu. celý článek »

Jak vybrat dětský tábor?

Jak vybrat dětský tábor?

Prázdniny jsou sice až za čtvrt roku, ale už teď je vhodné popřemýšlet nad letním táborem pro děti. Zvlášť pokud jste s partnerem oba v zaměstnání a volno si vyberete na společnou dovolenou, babičky nemáte, nefungují nebo jim nechcete děti hodit na krk na celé prázdniny, je otázka letního tábora namístě. Zjistit který je ten ideální, není v dnešní době nic jednoduchého, protože nabídka je opravdu velmi široká. Čím se tedy při výběru řídit a na co si dát pozor? celý článek »

Dobrá máma ví, proč očkovat

Dobrá máma ví, proč očkovat

Hledáte dobrou dětskou lékařku pro Vaše děti? Přihlaste je k Mudr. Daně Wasserbauerová. Přáním každého rodiče je obstarat pro své dítě kvalitní lékařskou péči. Právě tu Vám může nabídnout tato paní doktorka. Její ordinaci najdete na ulici Studentská. Přičemž navštívit ji můžete v její ordinaci v každý pracovní den. Veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách www.detskylekar-wasserbauerova.czpaní lékařky Wasserbauerové. Webové stránky informují o aktuálním dění v ordinaci, o dovolených, očkování i prevenci. celý článek »

Maminko oslav miminko

Maminko oslav miminko

Těhotenství je pro ženu dar a něco opravdu výjimečného a krásného. I když při těhotenství musí žena toho mnoho protrpět, tak často na toto období vzpomíná velice ráda. A pak když se miminko narodí, tak je to nejkouzelnější. A to vyžaduje pořádnou oslavu. Většinou miminko zapíjejí jen muži, ale proč by nemohly slavit i maminky? celý článek »

Spát s dětmi v jedné posteli?

Spát s dětmi v jedné posteli?

Spát s dítětem v posteli s sebou přináší velké výhody. Nezapomínejte ale zároveň na nezbytná opatření. Čtěte více! Rady typu "Nech ho, ať se vyřve!" slyšíme dnes naštěstí jen minimálně a obvykle z úst starší generace. Proč je dobré tuto radu zcela ignorovat a naopak si "přizvat" dítě do postele? Přinášíme vám vysvětlení! celý článek »

Připravte dítě na první cyklistické krůčky

Připravte dítě na první cyklistické krůčky

Vaše dítě už zvládá chůzi a vy přemýšlíte, jakým způsobem ho dále sportovně rozvíjet. Tradičním a osvědčeným postupem je samozřejmě jízda na kole. Jak by měly proběhnout první ujeté metříky? Ideálním začátkem je odstrkovadlo, což je vozítko se dvěma předními a dvěma zadními koly. Odpadá zde tedy problém s rovnováhou. Dítě se zaměřuje pouze na odrážení nohama od země a na zatáčení. celý článek »

Zbavte se dráždivého kašle pomocí tabletek

Zbavte se dráždivého kašle pomocí tabletek

Kašel je běžnou, zato nepříjemnou nemocí. Jelikož zákony schválnosti fungují spolehlivě, dráždivé záchvaty kašle bývají nejčastější v noci, když chcete spát, nebo ve veřejných prostorech – např. v MHD. A nejhorší je, když s sebou ještě navíc nemáte ani nápoj, jímž byste zvlhčili sliznici. celý článek »

Dětská narozeninová oslava, na kterou se nezapomíná

Dětská narozeninová oslava, na kterou se nezapomíná

Dětské narozeninové oslavy jsou vždy velkou událostí už od prvního roku. Zatímco prvních pár let bohatě postačí upéct dort a pozvat rodinu, s vyšším věkem stoupá i náročnost příprav. Především je nutné vymyslet zábavu pro kamarády ze školky či školy, protože přece jenom dort, chlebíčky a kakao jsou spíš záležitostí vašeho dětství. Dnešní nezapomenutelné oslavy vypadají jinak. celý článek »

 Pořiďte dětem povlečení do postýlky s pohádkovým motivem

Pořiďte dětem povlečení do postýlky s pohádkovým motivem

Víte, které postavičky má vaše dítko nejraději? Výrobci dětských lůžkovin sledují módní trendy a vyznají se v tom, co je v pohádkovém světě v kurzu. Mimoni, princezna Sofie, víla Zvonilka a Ledové království, to jsou v současnosti nejoblíbenější pohádkové motivy. Objevují se v celých dětských kolekcích oblečení, na osuškách i na dětském povlečení. Jak vidíte, výběr motivu není těžký, zaměřte se spíše na životnost materiálu. Jak poznat opravdu kvalitní povlečení? celý článek »

Jak vybrat správný batoh do školy

Jak vybrat správný batoh do školy

Děti musí každý den chodit do školy s větším počtem učebnic a jejich batohy nebývají lehké. Pití, svačina a všechny knížky dohromady váží až několik kilogramů. Zároveň by mělo mít dítě svůj batoh rádo. Právě proto je výběr zásadním krokem, který je nutné nepodcenit, a zaměřit se i na detaily. Tipy, jak vybírat školní batoh, získáte v tomto článku. celý článek »

Kde vám půjčí, když jste na mateřské?

Kde vám půjčí, když jste na mateřské?

Jste-li na mateřské dovolené, nepochybně si nemůžete zrovna moc vyskakovat. Bezdětný člověk si to nedokáže představit, ale plenky, jídlo a oblečení pro děti, které stále rostou, nejsou levné investice. Stačí, aby přišel jeden nečekaný vyšší výdaj (třeba rozbitá pračka, bez níž se s malým dítětem prostě neobejdete) a už jste ve finančních potížích. Kde sehnat pár tisíc, když do toho nechcete zatahovat rodinu a v bance vám nepůjčí? celý článek »

Školka plná zábavy

Školka plná zábavy

Soukromá školka v Brně poskytuje vše pro harmonický vývoj dítěte. Vaše dítě se zde naučí spoustě novým hrám, pozná nové kamarády a připraví se na budoucí roky studia. Díky programu školky, který zahrnuje hudební výchovu a anglický jazyk, mají děti správný základ v době nástupu na základní školu. Školka byla založena roku 2007 v návaznosti na Jazykovou školu Hrubý, tudíž letos slaví první úspěšné desetiletí. celý článek »

Vybíráme z receptů

Domácí omáčka ke špagetámDomácí omáčka ke špagetám

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza
Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.