Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Víte, že puzzle pomáhají rozvíjet celou řadu schopností?

Víte, že puzzle pomáhají rozvíjet celou řadu schopností?

Pokud se rozhodnete pořizovat hry pro své děti, snažte se vybírat takové, které rozvíjí jejich schopnosti. Vhodným příkladem je například puzzle. Skládání barevných obrázků totiž velmi dobře působí na rozvoj představivosti, kombinování a plánování postupu skládání. Navíc jde o zábavu, která potěší i dospělého během volného deštivého večera. celý článek »

Pomozte svým miminkům od bolestí bříška během chvíle

Pomozte svým miminkům od bolestí bříška během chvíle

Než se miminko narodí, připravuje se většina maminek na to, aby měla všechno vybavení, oblečení, dokonce i odsávačku hlenů, nějaké hračky… Ani na věci pro sebe nezapomíná, jako je kojící polštář, odsávačka mateřského mléka, šátek k nošení miminek, aby byly s novorozeňátky stále v kontaktu. Nakoupíme do zásoby také pleny, kapesníčky, drogerii a podobně, ale ani nás nenapadne připravit se pro jistotu na dětskou koliku, která postihuje velké množství maličkých děti. Mnohé maminky o ní u prvorozeného dítka ani neví, dokud ji nepoznají na svém dítku. celý článek »

Jak fungují kurzy s kostkami Lego®?

Jak fungují kurzy s kostkami Lego®?

Lego kostky vždy byly snem malých i velkých. Můžeme z nich stavět, co nás napadne. Věděli jste ale, že slouží nejen ke hře, ale i k učení? Přesně tak! Kroužky pro děti, kde učení znamená zábavu! celý článek »

Jednodenní výlet s dětmi

Jednodenní výlet s dětmi

Hledáte tip na rodinný celodenní výlet? Pak se vypravte do Kamenice nad Lipou. Toto malebné městečko vás určitě mile překvapí. V krásné zámecké zahradě se pokocháte prastarou kamenickou lípu. Stáří památné lípy malolisté, která dala městu pojmenování "nad Lipou" se odhaduje na 900 let. Říká se, že v 19. století byl na větvích postaven taneční parket pro zámecké panstvo. Kamenická lípa patří k nejpamátnějším stromům, které v Čechách rostou. celý článek »

Zabavte své děti hrami zadarmo

Zabavte své děti hrami zadarmo

Však to znáte, je víkend a děti nemají co na práci a Vám už dochází nápady, jak je zabavit. Nechcete, aby se z nudy uchýlily k počítači nebo televizi, ale za atrakce v dětských zábavních parcích se Vám nechce utrácet? Nevadí! Naše tipy na zábavu pro děti Vás nebudou stát ani korunu. celý článek »

Jak vybrat dětský tábor?

Jak vybrat dětský tábor?

Prázdniny jsou sice až za čtvrt roku, ale už teď je vhodné popřemýšlet nad letním táborem pro děti. Zvlášť pokud jste s partnerem oba v zaměstnání a volno si vyberete na společnou dovolenou, babičky nemáte, nefungují nebo jim nechcete děti hodit na krk na celé prázdniny, je otázka letního tábora namístě. Zjistit který je ten ideální, není v dnešní době nic jednoduchého, protože nabídka je opravdu velmi široká. Čím se tedy při výběru řídit a na co si dát pozor? celý článek »

Dobrá máma ví, proč očkovat

Dobrá máma ví, proč očkovat

Hledáte dobrou dětskou lékařku pro Vaše děti? Přihlaste je k Mudr. Daně Wasserbauerová. Přáním každého rodiče je obstarat pro své dítě kvalitní lékařskou péči. Právě tu Vám může nabídnout tato paní doktorka. Její ordinaci najdete na ulici Studentská. Přičemž navštívit ji můžete v její ordinaci v každý pracovní den. Veškeré potřebné informace najdete na webových stránkách www.detskylekar-wasserbauerova.czpaní lékařky Wasserbauerové. Webové stránky informují o aktuálním dění v ordinaci, o dovolených, očkování i prevenci. celý článek »

Maminko oslav miminko

Maminko oslav miminko

Těhotenství je pro ženu dar a něco opravdu výjimečného a krásného. I když při těhotenství musí žena toho mnoho protrpět, tak často na toto období vzpomíná velice ráda. A pak když se miminko narodí, tak je to nejkouzelnější. A to vyžaduje pořádnou oslavu. Většinou miminko zapíjejí jen muži, ale proč by nemohly slavit i maminky? celý článek »

Spát s dětmi v jedné posteli?

Spát s dětmi v jedné posteli?

Spát s dítětem v posteli s sebou přináší velké výhody. Nezapomínejte ale zároveň na nezbytná opatření. Čtěte více! Rady typu "Nech ho, ať se vyřve!" slyšíme dnes naštěstí jen minimálně a obvykle z úst starší generace. Proč je dobré tuto radu zcela ignorovat a naopak si "přizvat" dítě do postele? Přinášíme vám vysvětlení! celý článek »

Připravte dítě na první cyklistické krůčky

Připravte dítě na první cyklistické krůčky

Vaše dítě už zvládá chůzi a vy přemýšlíte, jakým způsobem ho dále sportovně rozvíjet. Tradičním a osvědčeným postupem je samozřejmě jízda na kole. Jak by měly proběhnout první ujeté metříky? Ideálním začátkem je odstrkovadlo, což je vozítko se dvěma předními a dvěma zadními koly. Odpadá zde tedy problém s rovnováhou. Dítě se zaměřuje pouze na odrážení nohama od země a na zatáčení. celý článek »

Zbavte se dráždivého kašle pomocí tabletek

Zbavte se dráždivého kašle pomocí tabletek

Kašel je běžnou, zato nepříjemnou nemocí. Jelikož zákony schválnosti fungují spolehlivě, dráždivé záchvaty kašle bývají nejčastější v noci, když chcete spát, nebo ve veřejných prostorech – např. v MHD. A nejhorší je, když s sebou ještě navíc nemáte ani nápoj, jímž byste zvlhčili sliznici. celý článek »

Dětská narozeninová oslava, na kterou se nezapomíná

Dětská narozeninová oslava, na kterou se nezapomíná

Dětské narozeninové oslavy jsou vždy velkou událostí už od prvního roku. Zatímco prvních pár let bohatě postačí upéct dort a pozvat rodinu, s vyšším věkem stoupá i náročnost příprav. Především je nutné vymyslet zábavu pro kamarády ze školky či školy, protože přece jenom dort, chlebíčky a kakao jsou spíš záležitostí vašeho dětství. Dnešní nezapomenutelné oslavy vypadají jinak. celý článek »

Vybíráme z receptů

Piškotová roládaPiškotová roláda

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Žínka froté

Cena: 15 Kč

Žínka froté
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.