Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

 Pořiďte dětem povlečení do postýlky s pohádkovým motivem

Pořiďte dětem povlečení do postýlky s pohádkovým motivem

Víte, které postavičky má vaše dítko nejraději? Výrobci dětských lůžkovin sledují módní trendy a vyznají se v tom, co je v pohádkovém světě v kurzu. Mimoni, princezna Sofie, víla Zvonilka a Ledové království, to jsou v současnosti nejoblíbenější pohádkové motivy. Objevují se v celých dětských kolekcích oblečení, na osuškách i na dětském povlečení. Jak vidíte, výběr motivu není těžký, zaměřte se spíše na životnost materiálu. Jak poznat opravdu kvalitní povlečení? celý článek »

Jak vybrat správný batoh do školy

Jak vybrat správný batoh do školy

Děti musí každý den chodit do školy s větším počtem učebnic a jejich batohy nebývají lehké. Pití, svačina a všechny knížky dohromady váží až několik kilogramů. Zároveň by mělo mít dítě svůj batoh rádo. Právě proto je výběr zásadním krokem, který je nutné nepodcenit, a zaměřit se i na detaily. Tipy, jak vybírat školní batoh, získáte v tomto článku. celý článek »

Kde vám půjčí, když jste na mateřské?

Kde vám půjčí, když jste na mateřské?

Jste-li na mateřské dovolené, nepochybně si nemůžete zrovna moc vyskakovat. Bezdětný člověk si to nedokáže představit, ale plenky, jídlo a oblečení pro děti, které stále rostou, nejsou levné investice. Stačí, aby přišel jeden nečekaný vyšší výdaj (třeba rozbitá pračka, bez níž se s malým dítětem prostě neobejdete) a už jste ve finančních potížích. Kde sehnat pár tisíc, když do toho nechcete zatahovat rodinu a v bance vám nepůjčí? celý článek »

Školka plná zábavy

Školka plná zábavy

Soukromá školka v Brně poskytuje vše pro harmonický vývoj dítěte. Vaše dítě se zde naučí spoustě novým hrám, pozná nové kamarády a připraví se na budoucí roky studia. Díky programu školky, který zahrnuje hudební výchovu a anglický jazyk, mají děti správný základ v době nástupu na základní školu. Školka byla založena roku 2007 v návaznosti na Jazykovou školu Hrubý, tudíž letos slaví první úspěšné desetiletí. celý článek »

Co zapříčiňuje bolest kloubů a jak si pomoci

Co zapříčiňuje bolest kloubů a jak si pomoci

Ve většině případů souvisí bolest kloubů s věkem či nepříjemnou chorobou. To, kdy a v jaké míře se problémy s klouby objeví, hodně závisí na dědičných předpokladech a dalších faktorech. Některé z nich můžeme ovlivnit. Ideální cesta, jak se účinně zbavit bolesti kloubů, tedy spočívá hlavně v prevenci jejího vzniku. celý článek »

Když řádí nemoci, doplňte dětem vitamíny

Když řádí nemoci, doplňte dětem vitamíny

Právě sychravý podzim je obdobím, kdy se nejvíce šíří chřipky, angíny a nachlazení. Kolikrát stačí poslat dítě do školky či školy a vrátí se s něčím takovým. Mezi dětmi se totiž nemocem daří a šíří se rychle. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je doplnit dětskému tělíčku vitamíny, aby bylo proti všem bacilům dostatečně silné. celý článek »

Nejen jako chodec musíte být vidět

Nejen jako chodec musíte být vidět

Jak jistě víte, v únoru vešla v platnost novela zákona o silničním provozu. Všem chodcům pohybujícím se po silnici mimo město za snížené viditelnosti přikazuje nosit reflexní prvky, v opačném případě hrozí pokuta. Cílem zákonu však není tahat z lidí peníze, ale zvýšit bezpečnost na silnicích. celý článek »

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Jestliže máte děti, jistě víte, jak rychle a jednoduše se učí všemu novému. Jsou schopny vstřebávat výborně nejen informace z běžného života, učit se manuální zručnosti, ale jsou stejně tak schopny vzdělávat se způsobem, který jim bude užitečný i ve škole, školce, co se znalostí týče. celý článek »

Jak vyřešit hlídání dětí?

Jak vyřešit hlídání dětí?

Máte dítko, dvě, tři… jste mámou na plný úvazek, k tomu ještě manžel a starost o domácnost. Měla byste si uvědomit, že nejste robot, který musí zvládnout vše. Navíc, někdy prostě nelze skloubit péči o dítě s prací a dalšími aktivitami. Potřebujete pomoc a hodilo by se vám hlídání? Poradíme, jak si s výběrem chůvy poradit. celý článek »

Realita českých školních jídelen

Realita českých školních jídelen

Školní jídelny figurují často ve vzpomínkách generace dnešních rodičů jako velkovýkrmny nabízející barevně monotónní omáčky na sto způsobů. Jaká je kvalita jídel připracovaných školními jídelnami a je opravdu horší než domácí strava? celý článek »

Čteme dětem

Čteme dětem

O tom, že číst dětem je důležité, slyšíme z médií velmi často. Jak správně vybírat knihy podle věku a jak čtenářství dětí prakticky rozvíjet, však poradí málokdo. celý článek »

Vybíráme z receptů

Red Velvet CakeRed Velvet Cake

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

Rodinné dovolené nejčastěji plánuje a vybírá máma. Ubytování vybírá pečlivě s přihlédnutím na všechny členy rodiny a to zejména na děti. Maminkám doporučujeme hledat ubytování v sekci ubytování pro rodiny s dětmi. Pokud celá rodinka miluje turistiku, vyberte se do Beskyd, skvělé tipy na atrakce, turistiku a ubytování v Beskydech naleznete na portálu MegaUbytko. Zaručeně si vyberete ubytování vhodné přímo pro Vás.


MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Váza

Váza plná nádherných květů

Cena: 330 Kč

Váza

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.