Miminko je na světě a ty ani nedokážeš popsat svou radost - i když jsi unavená a na hlavě máš možná vrabčí hnízdo. Děvět mesíců jsi ho vnímala, zvykala si na jeho fotbalové výkony a zamilovala si ho. A tak tě napadá: Co se bude dít dál? Jak bude miminko růst, co potřebuje a budu to pořád já?

Co zapříčiňuje bolest kloubů a jak si pomoci

Co zapříčiňuje bolest kloubů a jak si pomoci

Ve většině případů souvisí bolest kloubů s věkem či nepříjemnou chorobou. To, kdy a v jaké míře se problémy s klouby objeví, hodně závisí na dědičných předpokladech a dalších faktorech. Některé z nich můžeme ovlivnit. Ideální cesta, jak se účinně zbavit bolesti kloubů, tedy spočívá hlavně v prevenci jejího vzniku. celý článek »

Když řádí nemoci, doplňte dětem vitamíny

Když řádí nemoci, doplňte dětem vitamíny

Právě sychravý podzim je obdobím, kdy se nejvíce šíří chřipky, angíny a nachlazení. Kolikrát stačí poslat dítě do školky či školy a vrátí se s něčím takovým. Mezi dětmi se totiž nemocem daří a šíří se rychle. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je doplnit dětskému tělíčku vitamíny, aby bylo proti všem bacilům dostatečně silné. celý článek »

Nejen jako chodec musíte být vidět

Nejen jako chodec musíte být vidět

Jak jistě víte, v únoru vešla v platnost novela zákona o silničním provozu. Všem chodcům pohybujícím se po silnici mimo město za snížené viditelnosti přikazuje nosit reflexní prvky, v opačném případě hrozí pokuta. Cílem zákonu však není tahat z lidí peníze, ale zvýšit bezpečnost na silnicích. celý článek »

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Dopřejte vašim dětem možnost mluvit cizím jazykem již ve školce

Jestliže máte děti, jistě víte, jak rychle a jednoduše se učí všemu novému. Jsou schopny vstřebávat výborně nejen informace z běžného života, učit se manuální zručnosti, ale jsou stejně tak schopny vzdělávat se způsobem, který jim bude užitečný i ve škole, školce, co se znalostí týče. celý článek »

Jak vyřešit hlídání dětí?

Jak vyřešit hlídání dětí?

Máte dítko, dvě, tři… jste mámou na plný úvazek, k tomu ještě manžel a starost o domácnost. Měla byste si uvědomit, že nejste robot, který musí zvládnout vše. Navíc, někdy prostě nelze skloubit péči o dítě s prací a dalšími aktivitami. Potřebujete pomoc a hodilo by se vám hlídání? Poradíme, jak si s výběrem chůvy poradit. celý článek »

Realita českých školních jídelen

Realita českých školních jídelen

Školní jídelny figurují často ve vzpomínkách generace dnešních rodičů jako velkovýkrmny nabízející barevně monotónní omáčky na sto způsobů. Jaká je kvalita jídel připracovaných školními jídelnami a je opravdu horší než domácí strava? celý článek »

Čteme dětem

Čteme dětem

O tom, že číst dětem je důležité, slyšíme z médií velmi často. Jak správně vybírat knihy podle věku a jak čtenářství dětí prakticky rozvíjet, však poradí málokdo. celý článek »

Přetížené dítě

Přetížené dítě

V současné době je velmi populární zapisovat děti již od útlého, někdy i kojeneckého věku, na různé zájmové, nebo naopak všestranně rozvíjející kroužky. Jaké výhody a nevýhody takovéto aktivity s dětmi mají a jak poznat, že je vaše dítě přetížené? celý článek »

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Nemoci přenosné z domácích zvířat na děti (lidi)

Naši mazlíčci s námi žijí ve společných domácnostech a jsme s nimi v těsném kontaktu. I když svou kočku či psa očkujete proti nejnebezpečnějším chorobám, hrozí vám každý den riziko nákazy. A to i od zvířat, která se z domova nehnula ani na krok. Které nemoci se mohou přenést ze zvířat na lidi? celý článek »

Pejsci k dětem

Pejsci k dětem

Jaký je nejlepší pes pro děti? To je častá otázka, ale není na ni žádná konkrétní odpověď. Můžete si přečíst desítky pozitivních zážitků s tím nebo oním plemenem a ve finále zjistit, že takový pejsek není vůbec pro vás a vaše ratolesti vhodný. Je to dáno tím, že ačkoliv známe obecnou charakteristiku plemene, musíme si uvědomit, že stejně jako je tomu u i člověka, každý pes je individualitou. celý článek »

Hyperaktivita dětí (ADHD)

Hyperaktivita dětí (ADHD)

ADHD patří k poruchám, u kterých se příznaky a jejich intenzita mění během vývoje jedince. Rozdíly jsou také mezi chlapci a dívkami. Jde o poruchu pozornosti, hyperaktivitu a impulzivitu. ADHD je porucha, kterou je možné léčit. Trpí jí zhruba každé třinácté dítě. celý článek »

Vybíráme z receptů

Zázvorový čajZázvorový čaj

Více receptů

Ve vaření vás podpoří Kuchařka s recepty.

Máte problémy s početím? Asistovaná reprodukce je bezpečným a vysoce úspěšným řešením.

MáMáma TV

Máma a peníze

Mateřská, rodičovská, rodičák, příspěvek, dovolená...taky v tom nemáte jasno? Pozvali jsme si tři modelky, které Vám s tím pomůžou. P.S.: Poznáte jednotlivé členy naší redakce? :)

Další videa

Vybíráme z inzerce

Srdíčkový věneček

Srdíčkový věneček

Cena: 300 Kč

Srdíčkový věneček
Velikonoce

Velikonoční, jarně laděný věneček na dveře

Cena: 230 Kč

Velikonoce
Domov

Věneček "home sweet home"

Cena: 300 Kč

Domov

Více inzerce

Nejnovější diskuze

Kurz sebeovládání. (15)Poslední příspěvek: žofieAhoj Jano, je to vlastně vtip. Než jsme spustili Mámu, tak to bylo trochu hektičtější a byli jsme dost upracovaní, tak vzniklo tohle téma. Hlavně pro uvolnění a pro zasmání.

Vstup do diskuze

MáMáma doporučuje

Nechte vašeho mazlíka vybrat si z těch "nej" granulí pro psy na Vaše-krmivo.cz.